Błąd odczytu dysku, ekran zamiera, trzeszczenie

Od pewnego czasu komp w pewnym momencie z niewiadomych przyczyn przestaje odpowiadać. Bez obciążenie potrafi się zawiesić, na ekranie pojawiają się różnokolorowe pixele oraz trzeszczący dzwięk z głośników. Po resecie nie uruchamia się za pierwszym razem. Czasem zawiesi się na wyborze windy a czasem tylko ekran przed BIOS-em. Zdarza się że reset nie działa i muszę power w zasiłce używać. Wyjąłem wszystkie komponenty przeczyściłem sloty, na nowo powkładałem wtyczki SATA od dysków i komp wstaje. Po tygodniu znowu coś się dzieje i nie można uruchomić windowsa. Czasem włącza sie CHKDSK ale bardzo szybko kończy pracę więc nic nie naprawiał. Dzisiaj tylko wyjąłem i włożyłem SATA od dysków i komp od razu się uruchomił…

BIOS przywróciłem na default jakiś czas temu i dzisiaj znowu komp się zaciął.

Sprzęt w podpisie.

musisz sprawdzić dyski programem hd tune zakładka health.

W HD tune zakładka healt jest pusta, oba dyski tak samo. Zrobiłem testy i nic nie wykryło, sprawne w 100%.

W pewnym momencie znowu kom zwiecha i ekran zamarł. Zrobiłem test wbudowanym memtestem w Sevenie i nic nie wykrył w pamięciach. Rozmontowałem kompa i na nowo zacząłem składać, ku mojemu zdziwieniu w ogółe nie chciał wstać. Odejmowałem po kolei komponenty, bez grafiki nie wstaje, bez dysku z danymi WD, bez sieciówki, aż doszedłem do jednej z kości pamięci( dokładnie to prawy slot na mojej płycie. Bez ramu w tym slocie wszystko jest OK, bez znaczenia która kość. Wygląda na to że slot jest niesprawny, tylko dlaczego żaden program nic nie wskazywał że coś z odczytem pamięci ? :slight_smile: Dziwne to.

Poniżej fotki

13012339849156346023_thumb.jpg

79375211154836758167_thumb.jpg

Czy te kości GoodRAMa są zgodne z Twoją płytą główną (specyfikacja producenta), czy są to identyczne moduły ??

Supports Dual Channel DDR3 1600, więc pamięci są w 100% zgodne. W necie nie ma nic żeby GoodRAM-y gryzły się z tym asrockiem.

Identyczne firmy, timingi, wielkością tylko się różnią.

Płyta już po gwarancji, najwyżej wymienię 2x2GB na 4GB w jednej kości.