"błąd odczytu dysku" + zawieszanie instalacji XP

(Luki84) #1

Witam.

Gdy włączam komputer bios widzi dysk ale później na ekranie widzę już tylko “Błąd odczytu dysku” i system się nie włącza. W ogóle zaczęło się od tego, że chciałem naprawić system z poziomu płyty instalacyjnej ale jak teraz to robię to zabootuje się napęd i instalator się zawiesi na ciemnym ekranie i nie pokazuje w ogóle instalatora. Wie ktoś co może być powodem takiego zjawiska? uszkodzony dysk ?.

(Scorpion1948) #2

Możliwe,że głowica dysku jest uszkodzona,lub inna jego część.Moja ciotka miała kiedyś podobny problem i przyczyną okazał się uszkodzony dysk,czasami może tylko system padł.A próbowałeś sformatować dysk i na nowo wgrać windowsa??Skoro nic nie pomaga to może to pomoże,a jeśli nie to trzeba iść do serwisu,no chyba że grzebałeś w BIOS-ie i bawiłeś się jakimiś ważnymi ustawieniami,to sprubuj wtedy przywrócić fabryczne ustawienia

(Luki84) #3

Tylko, że chciałbym nawet zainstalować od nowa system ale nie mogę bo instalator się zawiesza i nic nie zrobię. Formatowanie to bym wolał zostawić na ostateczność bo są ważne dane na tym dysku.

(Scorpion1948) #4

Jak już nawet sformatować nie idzie to znaczy,że dysk jest uszkodzony,albo głowica albo coś innego,moja ciotka miała podobny problem po wgraniu SP3 (procesor AMD niestety) i sie okazało,że dysk był do wymiany,na szczęście ma nowego kompa i dysk był na gwarancji

W dniu 04.07.2008 , o godzinie 11:07 został dopisany post przez Scorpion18

Dobra wiadomość dla ciebie jest taka,że dane z uszkodzonego dysku zawsze można odzyskać,zła wiadomość,że jest to drogie

(Luki84) #5

użyłem gparted na płycie i udało się w nim sformatować partycje i instalacja systemu się włączyła. Niestety kosztem danych :?