Błąd odczytu dysku

Witam mam mam strasznie ciezki do rozwiazania problem …

Chodzi o to ze z powodu kupna nowego TV odebrano mi tak jakby rodzinny komputer a ja sam dostalem jakis zlomek … i z nim mam najwiekszy problem …

To tak mam 3 dyski twarde po 80 GB , rodzinny , moj wlasny i stary od tego kompa ktorego jakos dziwnie czyta … na poczatku jest napisane ze cos tam jest uszkodzone i mam wsadzic plyte z windowsem i wcisnac enter … tak robie ale jak dochodzi juz to momentu z partycjami to nie pokazuje tam nic … nie ma zadnych partycji itp… dziwne ale prawdziwe (on ponoc wogle jest uszkodzony wiec odkladam go odrazu na pulke)

Teraz moj dysk … z tym nie moglem sie wczoraj uporac przez 5 godz. gdy go podlaczam i wlaczam kompa to pokazuje napis “Błąd odczytu dysku , wcisnij ALT+CTRL+DEL aby zrestartowac” no coz wiec chcialem zrobic formata ale z racji tego ze bios od tego kompa nie ma czegos takiego jak odpalanie kompa z konkretnego miejsca (np. naped) musialem grzebac w biosie zeby naped byl masterem … ale dobra udalo sie … jest instalacja … wszystko zgodnie z planem kasuje wszystko i robie pelny format w NTFS … wszytko slicznie … kopiuje pliki bez problemu i jest restart … wlacza sie i tu dupa … znowu "Błąd odczytu dysku … " i tak do usranej smierci mozna …

Moj dysk jest w 100 % sprawny nie mam co do tego najmniejszej watpliwosci … i nie wiem o co chodzi !!

Aha a jak podlaczylem dysk rodzinny to nawet nie chcialo go wczytac , nic nie pokazalo :-x

Co zrobic ?? komp jest ogolnie sprawny , wydaje mi sie ze to moze cos w Biosie jest popieprzone … nie wiem

Paramatry tego złoma :

Płyta główna - Asus “P4B266-LA” Bios - 3.02

Karta grafiki - GeForce 3 :frowning:

Dysk (moj) - Seagate 80 Gb

Pamiec - 384 MB

Procek - Pentium 4 1.8 Ghz …

Dodam jeszcze ze ten sprzet pochodzi z Norwegi … wiec tak sie zastanawiam czy moze tam kompy jakos inaczej dzialaja … ? :roll: nie wiem …

Prosze o pomoc !!

Zrób reset Biosu i załaduj w nim ustawienia zoptymalizowane. Uruchom na nowo instalację.

Reset Biosu: viewtopic.php?f=7&t=267235

Ikarus , Przypominam, że na forum należy pisać także z polskimi literkami (ą, ę, ź, ż, ć, ó, ł, ń), dlatego proszę o poprawienie swojego posta. W przypadku zignorowania prośby, zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje.