Błąd odtwarzania filmów z płyt cd/dvd

Witam,

Zmuszona jestem kolejny raz prosić o pomoc. Z moim komputerem działy się ostatnio przeróżne wariactwa, więc postanowiłam zrobić format. No i ok, wszystko w porządku. Aż do dzisiaj, kiedy chciałam odpalić sobie film. Ogólnie napęd czyta płyty, tj te z audio, z mp3, czy programami. Dzisiaj jednak przy otwieraniu filmu mam małe problemy.

Otóż w jakimkolwiek programie bym nie otwierała (posiadam WMP, BestPlayer, Zoom Player, SubEdit-Player), zawsze się zawiesza. Niby wczytuje, okienko nabiera wymiarów odpowiednich dla owego filmu, ale już w czasie 00:00:00 się zawiesza i ani rusz. Jest tak z KAŻDYM filmem/koncertem! (co ciekawe - przy odpalaniu jakichś filmów z dysku problemów nie ma… :?). Poniżej przedstawiam sytuację w screenach na przykładzie w BP.

  1. Odpalamy film z płyty >>

01sb9.th.png

  1. Film zatrzymuje się praktycznie jeszcze przed otworzeniem

02us1.th.png

  1. Niemożliwe normalne zamknięcie programu

03wr4.th.png

  1. Końcowy błąd windowsowy

04zb0.th.png

I tak jest za każdym razem.

Liczę na pomoc i z góry dziękuję.

A kodeki masz zainstalowane?

Skoro wszystkie filmy z dysku odtwarzają się normalnie, to odpowiedź nasuwa się sama, nie?

może płyta porysowana?

A filmy, które masz na płytach są w tym samym formacie co na dysku czy w jakimś innym?

Nie jest porysowana (nie traktujcie mnie jak idiotkę, na boga!).

Filmy są w .avi, normalny format, który z łatwością odczytują programy.

Przypominam, że tu nie chodzi o ogólnie odtwarzanie filmów, ale o te, które chcę odtworzyć z płyt. I dodaję, że przed formatem działało bez zarzutu…