Błąd : Overclock failed


(Jacek9613) #1

Witam! Mam problem otóż gry próbuje podkręcić procesor w biosie to ustawiam sobie tam ile chce no i startuje windows wszystko gra ale jak wylacze komputer i ponownie włączę to komputer już nie startuje i pisze OVerclock failed. no i musze zmienic na auto bo inaczej nie odpala.

i Dlaczego to tak jest? Dodam ze jak mam profile domyśle OC to działa np 7 % i normalnie komputer działa. ale jak sam podkręcam to takie właśnie się rzeczy dzieją.

moja płyta głowna : Asus M4N68T-LE

procesor : Amd Athlon II 250 X2


(Gural7) #2

Płyta raczej nie przeznaczona do OC,sama końcówka LE wskazuje że to płyta raczej do normalnego zastosowania,typu wkładasz nie ruszasz i działasz.Ewentualnie rozejrzyj się za nową wersją bios lub poszukaj w biosie opcji do wyłączania ostrzeżeń o niewłaściwym zegarze procesora,bo w płytach Asusa to jest i trzeba to wyłączyć.


#3

Dariushinio , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif


(Jacek9613) #4

może wiesz jak się nazywa ta opcja? BO szkoda mi troche marnować potencjału procesora.


(Gural7) #5

W biosie wyłącz następujące opcje:

C1E Support

Chipset Spread Spectrum

Max CPU ID Limit

Cool & Quiet

I wtedy zacznij kręcić napewno podbijesz więcej,z tego co pamiętam ten procesor na luzie możesz puścić na napięciu 1.48 V,są ludzie co i jadą na 1.6 v ale takie napięcie źle wpłynie na żywotność procesora.


(Jacek9613) #6

wylączylem to cool & queit ale i nadal nie dziala . udalo mi sie do 3.25 ;/ wiecej sie nie da jakies propozycje?


(Gural7) #7

W/g mnie na tym chipsecie GeForce 7025 ,to co osiągnełeś to maks,twój proc ma potencjał ale płyta główna nie,ewentualnie możesz pobawić się w FSB Ratio,zwiększyć napięcia na pamiątkach,ale patrząc że już na 3.25 się OC zatrzymuje to dalej nie polecisz.Zmień płyte.


(Jacek9613) #8

sory ze po takim długim czasie

ale naprawdę nie ma możliwości aby coś więcej podkręcić? bo to 7% to nic jest :stuck_out_tongue:


(Gural7) #9

Niestety nie.Takie podkręcenie nic nie jest warte.Lepiej zostawić na stocku.