Błąd : Overclock failed

Witam! Mam problem otóż gry próbuje podkręcić procesor w biosie to ustawiam sobie tam ile chce no i startuje windows wszystko gra ale jak wylacze komputer i ponownie włączę to komputer już nie startuje i pisze OVerclock failed. no i musze zmienic na auto bo inaczej nie odpala.

i Dlaczego to tak jest? Dodam ze jak mam profile domyśle OC to działa np 7 % i normalnie komputer działa. ale jak sam podkręcam to takie właśnie się rzeczy dzieją.

moja płyta głowna : Asus M4N68T-LE

procesor : Amd Athlon II 250 X2

Płyta raczej nie przeznaczona do OC,sama końcówka LE wskazuje że to płyta raczej do normalnego zastosowania,typu wkładasz nie ruszasz i działasz.Ewentualnie rozejrzyj się za nową wersją bios lub poszukaj w biosie opcji do wyłączania ostrzeżeń o niewłaściwym zegarze procesora,bo w płytach Asusa to jest i trzeba to wyłączyć.

Dariushinio , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

może wiesz jak się nazywa ta opcja? BO szkoda mi troche marnować potencjału procesora.

W biosie wyłącz następujące opcje:

C1E Support

Chipset Spread Spectrum

Max CPU ID Limit

Cool & Quiet

I wtedy zacznij kręcić napewno podbijesz więcej,z tego co pamiętam ten procesor na luzie możesz puścić na napięciu 1.48 V,są ludzie co i jadą na 1.6 v ale takie napięcie źle wpłynie na żywotność procesora.

wylączylem to cool & queit ale i nadal nie dziala . udalo mi sie do 3.25 ;/ wiecej sie nie da jakies propozycje?

W/g mnie na tym chipsecie GeForce 7025 ,to co osiągnełeś to maks,twój proc ma potencjał ale płyta główna nie,ewentualnie możesz pobawić się w FSB Ratio,zwiększyć napięcia na pamiątkach,ale patrząc że już na 3.25 się OC zatrzymuje to dalej nie polecisz.Zmień płyte.

sory ze po takim długim czasie

ale naprawdę nie ma możliwości aby coś więcej podkręcić? bo to 7% to nic jest :stuck_out_tongue:

Niestety nie.Takie podkręcenie nic nie jest warte.Lepiej zostawić na stocku.