Błąd po włączeniu komputera

(Michal Jesionek) #1

Witam niedawno zainstalowałem system Windows 7 Ultimate 64bit i jak zainstalowałem stery od visty 64bit do modemu tp ZTE ZXDSL 852 v2 to po uruchomieniu system wyswietlany jest komunikat że: Wystąpił problem podczas uruchamiania pliku stmctrl.dll a pod tym w tym samym komunikacie pisze: Nie można odnaleść określonego modułu.

zupełnie nie wiem co ma robić może ściągnąć z neta ten plik dll i podmienić z orgynalnym albo może jest inne rozwiązanie tego problemu proszę o pomoc

(Łukash) #2

Nie wiem czy na x64 to zadziała ale sprawdź,odpal konsolę CMD i w niej wpisz

regsvr32 /ścieżka\do\bibloteki\stmctrl.dll

enter,biblioteka chyba powinna być w windows\sys32

(Monczkin) #3

Misiek17035 , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w nazwie. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę, ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978

(Michal Jesionek) #4

może mi to ktoś wytłumaczyć bardziej łopatologicznie?? ;p

(Łukash) #5

Sprawdź czy stmctrl.dll jest w Windows\System32 ,powinna być.

Więc trzeba systemowi pokazać gdzie ten moduł jest,rejestrując bibliotekę(stmctrl.dll).Start wpisz cmd>kliknij prawym>Uruchom jako admin> skopiuj/wklej w okno

regsvr32 C:\Windows\System32\stmctrl.dll

enter.

Zapisz informację jaka się po tym pojawi i ja przedstaw.

A jak tej biblioteki nie ma, i jak ja pobierzesz to też trzeba użyć ww komendy(biblioteka zdaję mi się powinna leżeć w Sys32)

(Michal Jesionek) #6

może mi ktoś wrzucić to stmctrl.dll na rs albo na co innego bo ja tego nie mam i na necie też tego nie ma bardzo bym prosił

(Łukash) #7

Tu masz

http://www.speedyshare.com/files/23371437/stmctrl.zip

a tu stery co ponoć działają pod 7(nie wiem co z x64)

http://www.speedyshare.com/files/233714 ... D14_PL.exe

Możesz przeskanować na Virustotal ,ja przyklejałem linki.

(FadeMind) #8

Wszystkie sterowniki na Windows 7 x64 muszą mieć certyfikat WHQL. W Windows Vista x64 jesst tak samo. Tutaj masz tutorial jak podpisać sterowniki:

vista-bit-neostrada-t214453.html#p1667524