Błąd po załadowaniu systemu windows

Mam taki problem . Kiedy system Windows XP skończy sie ładowac to wyskakuje niebieski i po chwili znika Błąd to :

stop: 0x0000007e (0xC0000005,0xF85FC750,0F88E7430,0xF88b712c)

Jak wyeliminowac ten błąd . Bo u kolegi dysk działa bez problemu.

Hej,

A co pisze dalej? Jaka jest informacja o błędzie? Lub jaki plik wywołał zdarzenia. To na karcie błędu pojawia się tuż pod podanym przez Ciebie numerem i parametrami.

:arrow: Z jakiego systemu korzystasz?

:arrow: Czy zainstalowane są na nim wszystkie aktualizacje i poprawki?

:arrow: Kiedy zaczął pojawiać się błąd?

Skąd pomysł, że problem może stanowić dysk?

Pozdrawiam,

Dimatheus

pod tym już nic nie było

System Windows XP Home Edition ten sam co był wcześniej

A problem pojawił się w ciągu pracy komputera ,a potem nie działał na żadnym trybie . Zainstalowałem ten sam system z tej samej płyty i narazie działa na trybie awaryjnym

Mój komputer:

Procesor AMD Sempron s754 3100+ 64bit 1,80GHz

Pamięc RAM 1,25GB

Płyta główna AMD64 ASUS K8V-XE 5+1 SATA RAID PCI-E LAN

Hej,

:arrow: Jaką kartę dźwiękową posiadasz? Czy nie przypadkiem Creative Sound Blaster 16? Jeśli tak, to czy masz podłączony joystick lub inne urządzenie do portu gier w karcie dźwiękowej?

:arrow: Jakie urządzenia podłączone masz do portów USB?

:arrow: Czy wśród powyższych urządzeń jest te czytnik kart pamięci?

:arrow: Jaką posiadasz kartę graficzną?

:arrow: Czy w czasie startu systemu pojawiają się jakieś nieprawidłowości w wyświetlaniu grafiki?

Jaki dodatek Service Pack masz zainstalowany? Jeśli SP2 sprawdź to rozwiązanie - oczywiście poprawkę instalujesz w trybie awaryjnym.

Spróbuj też przetestować pamięć RAM, przy pomocy na przykład [urlhttp]Windows Memory Diagnoistic. Ściągasz program i za jego pomocą przygotowujesz dyskietkę startową bądź obraz płyty iso. W tym drugim przypadku wypalasz obraz na czystej płycie CD za pomocą na przykład programu ImgBurn. Następnie uruchamiasz komputer z dyskietki lub płytki i automatycznie zostanie uruchomiony program testujący RAM. Powinien wykonać on minimum 3 przebiegi (Pass). Jeśli pojawią się jakieś czerwone błędy, RAM najprawdopodobniej jest uszkodzony.

Pozdrawiam,

Dimatheus