Błąd podczas aktualizacji antywira i nie tylko

Witam!

Mój problem jest dość dziwny…

Od pewnego czasu zauważyłem, że nie moge zuaktualizować mojego antyvira ( AVAST v4.6 ). To jeszcze przebolałem, ale ostatnio zainstalowałem programy tj. FlashFXP, RapidUp, Rapget i one też nie działają! Chodzą, ale kiedy np. w Rapget’e chce pobrać dane rzeczy z serverów rapidshare ( program automatycznie ściąga dane party bez ingerencji użytkownika ) program cały czas oczekuje na połączenie…

W innych przypadkach to samo… albo wyskakuje błąd przy próbie wejścia na FTP’a przez program FlashFXP.

Wygląda to zablokowanie czegoś w moim systemie albo przez mojego operatora sieci chociaż to malo prawdopodobne…

Jest jakieś rozwiązanie?

Dzięki

Gdzies czytalem o wirusie razsyłanym przez meile ktory ma za zadanie wyłaczyć automatyczne aktualizowanie sie antywirusow. Moze przeskanuj dysk?

troche głupie pytanie ale czy firewalll ich nie blokuje … ??

Mam już troche wiedzy i NAPEWNO nie mam takiego wirusa… scan robie co tydzień lub dwa i nie tylko antywirusem, więc to nie to… a pozatym nie otwieram “dziwnych” maili… nawet ich nie czytam :slight_smile:

Nie używam firewalla ( wcześniej tak, zone alarm ), ponieważ rzekomo moja sieć ma już firewall’a, więc nie włączam go już od ponad miesiąca…

Możliwe jest, że po wyłączeniu firewall coś takiego może się dziać?

Złączono Posta : 07.05.2006 (Nie) 23:55

Po napisaniu tego postu włączyłem zone alarm…

Efekt…

MaYsTeR jesteś wielki!

Wszystko teraz działa!

Okazuje się, że to co było pod kontrolą zone alarm po jego wyłączeniu zostało … “zablokowane dalszej aktualizacji” ( tak nie fachowo :wink: )

Dzięki Wam za pomoc.