Błąd podczas formatowania dysku WD - system nie był w stanie


(1q2w3e4r) #1

Witam,

Mam używany dysk WD 500GB. Chciałem go sformatować podczas instalacji systemu i pojawił się błąd typu: “System nie był w stanie dokończyć formatowania”. Dysk pojawia się w mój komputer ale bez litery. Podczas formatowania z poziomu mój komputer pojawia sie ten sam komunikat. Program crystaldiskinfo pokazuje, że dysk jest “Dobry”.

Jakim programem, który będzie działał bez wrzucania na płyte można wykonać naprawę tego dysku? Bardzo prosze o instrukcję.

W zarzadzanie dyskami jest jako RAW:

d1.png


(falcon89) #2

Sprawdź EASEUS Partition Master (poradnik).


(Lubsztor) #3

http://www.dobreprogramy.pl/System-Wind … 19370.html


(1q2w3e4r) #4

@Kabul - ten sposób próbowałem już na samym poczatku. Niestety to nic nie daje.

@falcon89 - Niestety formatowanie tym programem również nic nie daje. Nie ma błędów ale nie da się wejść w ogóle do tego dysku. Znasz może jakiś program naprawczy do dysku WD?

d2.png

d3.png


(Lubsztor) #5

To w takim razie pozostaje:

http://www.dobreprogramy.pl/MHDD,Progra … 20187.html

Poczytaj o “zerowaniu dysku”.


(falcon89) #6

Podaj SMART tego dysku http://www.dobreprogramy.pl/HD-Tune,Pro … 12177.html (zakładka Health).


(system) #7

Ja tu widzę fatalny sposób zainstalowania systemu. W tej sytuacji doradzam w Zarządzaniu systemu kliknąć PPMyszy na obszarze dysku D i z menu kontekstowego wybrać (jak się da?!) “Usuń wolumin…”. Sprawdzić, czy cały dysk 500 GB ma teraz obszar niezagospodarowany, wyłączyć komputer i odłączyć fizycznie (przewody) ten dysk od płyty głównej i zasilacza.

Następnie uruchomić komputer (system może nie chcieć się uruchomić!) i od razu rozpocząć od nowa prawidłowe instalowanie systemu na dysku 250 GB. W chwili pojawienia się w instalatorze okna z wyborem partycji, wybrać Opcje zaawansowane i kolejno dla wszystkich widocznych partycji wybrać “Usuń” tak, aby cały dysk 250 GB był obszarem niezagospodarowanym. Teraz kliknąć “Nowy” i nie zmieniając niczego w rozmiarze proponowanej partycji kliknąć Enter. Instalator utworzy na dysku dwie partycje, “0” i “1”. Zaznaczyć partycję 1 i wybrać “Formatuj”, następnie, pozostawiając zaznaczoną partycję 1, kliknąć “Dalej” i rozpocząć normalną instalację.

Po zainstalowaniu w ten sposób systemu (dysk C będzie miał w “Komputerze” tylko jedną, widoczną partycję) wyłącz komputer i podłącz dysk 500 GB. Uruchom komputer już z dwoma dyskami i w Zarządzaniu systemem uaktywnij ten dysk 500 GB i go sformatuj w systemie plików NTFS. Powinno być wszystko OK.