Błąd podczas grania

Zawsze kiedy gram w nieważne jaką gre to zawiesza mi sie po 5-10 minutach gdy prubuje wejść w pulpit to wyskakuje błąd od VPU RECOVER i pisze tam :

Funkcja VPU RECOVER zresetowała akcelerator graficzny, ponieważ przestał reagować na polecenia sterownika graficznego.

Ten problem należy zgłosić do ATI TECHNOLOGIES

Wygenerowany raport dotyczący błędu zawiera tylko informacje o systemie, takie jak wersja sterownika, ustawienia magistrali AGP, rozmiar buferu ramki graficznej itd, które zostaną użyte do analizy problemu. Raport będzie przetwarzany jako anonimowy

wyślij raport o błędach, nie wysyłaj


Co to może znaczyć?

Nigdy przed tym jak system zmie niłam nie pojawiało sie takie coś i wszystko chodziło bardzo dobrze !!

Mam ati radeon x1950 pro i catylyst 9.11 , direcX 10, omega 4.8.442

Pomuszcie! co mam zrobić żeby to sie nie pojawiało ?

To jakie masz w końcu sterowniki, oryginalne Catalyst czy Omega?

Na tak starej karcie nie powinnaś instalować wersji nowszej niż Catalyst 9.3.

catalysty mom, sory źle napisałam!

O i dodam że to 9.11 bo brat mi instalował i powiedział że są do mojej karty najlepsze to więc…

Spróbuj z omegami. Możliwe też, że karta sie przegrzewa, przeczyść ją z kurzu. Ja miałem taką sytuacje… ale po 2 tyg. i tak nastąpił zgon karty. (x1600pro)

a jak da sie przeczyścić tą karte?

Nie znam sie na tym zbytno bo nigdy tego CHYBA nie robiłam!

wykręć ją i dobrze wydmuchaj kurz z radiatora najlepiej sprężonym powietrzem

Zainstalowałam omegi, troche to pomogło co do tego, jak wyczyścić tą karte to kolega ma w sobote przyjść !

Sprawdziłam temperatury na aida32 ale tylko procesora po włączeniu komputera ma 42 °C (108 °F) chyba troche dużo! jak coś to mam procesor Genuine Intel CPu 2160 !