Błąd podczas instalacji AutoCada na Win 7


(Rafi) #1

Witam, mam problem z instalacją AutoCada 2012 na Windows 7. Podczas instalacji wyskakuje taki błąd:

a23644990a5208c8m.jpg

Dodam że plik instalacyjny jest dobry, na innych komputerach działa prawidłowo. Próbowałem inne wersje AutoCada ale przy każdej instalacji jest ten sam błąd. W czym tkwi problem?


(Cvc1) #2

http://forums.autodesk.com/t5/Installat … -p/3129252


(altunyo) #3

AutoCada na win 7 można zainstalować wyłącznie z konta administratora. Uruchomienie tego konta przebiega tak (za autorem instrukcja i ostrzeżenia), cyuję:

"Konto administratora jest tworzone podczas instalacji systemu, nie posiada również hasła.

Problem w tym, że nie jest widoczne na ekranie logowania. Jak wymusić pojawienie się konta administratora na ekranie logowania? Czy to jest potrzebne?

Jak zalogować się jako Administrator?

W tym celu należy uruchomić wiersz poleceń jako Administrator.

Wersja polska:

Start ->Wszystkie programy ->Akcesoria ->Wiersz poleceń, z menu kontekstowego wybrać należy Uruchom jako administrator.

Wersja angielska:

Start -> All Programs -> Accessories -> Command Prompt, z menu kontekstowego wybrać należy Run as administrator.

Następnym krokiem jest wpisanie polecenia:

net user Administrator /active:yes

Na koniec zatwierdzić klikając Enter. Następnie powinna ukazać się informacja, że polecenie zostało pomyślnie wykonane.

Teraz trzeba się wylogować (przełączyć użytkownika) i na ekranie logowania obok swojego konta pojawi się nowa pozycja: Administrator.

Po wybraniu ikony bez jakiegokolwiek hasła można zalogować się do systemu z najwyższymi uprawnieniami.

Przy pierwszym logowaniu trzeba chwilę zaczekać. System przygotowuje pulpit. Wyświetlony zostanie komunikat “Preparing your desktop…”

(Przygotowywanie Pulpitu), po czym ukaże się domyślny pulpit Windows.

Każdy może powiedzieć - Ale to nic nadzwyczajnego. Otóż nie, od tego momentu użytkownik posiada absolutną kontrolę nad komputerem.

Ikonka jest już tylko ikonką. System nie zadaje żadnych pytań, nie ostrzega przed niczym, pozwala zmieniać użytkownikowi co tylko zechce.

Można nawet zmienić hasła innych administratorów systemu (nawet tych zalogowanych). Można oczywiście zmienić też swoje (Administratora),

żeby nikomu innemu nie przyszło właśnie to do głowy.

Czy to jest potrzebne?

Pytanie pozostaje czy jest to do czegokolwiek przydatne. Odpowiedź powinna brzmieć NIE. Korzystając z konta administratora można poczynić

ogromne szkody w systemie. Przyda się oczywiście, jeżeli któraś z osób posiadających prawa administratora zapomni hasła. Microsoft

bardzo się postarał wymagając przy najprostszych czynnościach konfiguracyjnych konieczności podnoszenia uprawnień, co zwykle kończy się

u dużej części osób wyłączeniem mechanizmu UAC na stałe.

Kiedy już zostanie zakończona przygodę z kontem Administratora najlepiej je wyłączyć. Zrobić to można w sposób analogiczny do poprzedniego.

Uruchomić należy wiersz poleceń jako administrator i wpisać komendę: net user Administrator /active:no i wcisnąć klawisz Enter.

Na koniec jeszcze mały drobiazg. Jeżeli chcesz poczuć się bezpieczniej, można za pomocą wiersza poleceń ustawić hasło dla konta administratora

bez jego aktywowania. W tym celu trzeba wpisać komendę: net user Administrator Password i wcisnąć klawisz Enter. “Password” to nowe hasło dla

administratora.

Podsumowanie

Najlepiej zastosować wyżej wymienioną poradę zaraz po zainstalowaniu systemu windows, a potem zmienić utworzone konto podczas instalacji na standardowe do codziennego użytku."


(roobal) #4

Rafi , Zgodnie z regulaminem, który zaakceptowałeś podczas rejestracji, proszę dokonać zmiany tytułu na taki, który wstępnie opisze problem, w przeciwnym razie temat wyląduje w koszu.


(Rafi) #5

Rejestrowałem się dawno temu, od tego czasu regulamin zmieniał się kilka razy.

Dzięki altunyo, pomogłeś :slight_smile: