Bląd podczas instalacji ESET


(Koksik77777) #1

Witam. Mam pewien problem. Chciałem zainstalować ESET jednak podczas instalacji zostało wykryte że oprogramowanie F-Secure. Odinstalowywałem ten program i nie wiem co teraz. Proszę o pomoc!

OTL

http://wklej.to/XmiGc

Extras:

http://wklej.to/s5Drp


(Kominekl) #2

Odinstaluj toolbar`y: vShare Toolbar, Groove GFS Browser Helper, IplexToALLPlayer.

Następnie uruchom OTL -> w oknie Własne opcje skanowania/skrypt wklej:

Klikasz Wykonaj skrypt. Dajesz log z usuwania + nowe logi z OTL.


(Koksik77777) #3

toolbary to mozna tylko wylacyc z internet explorer

jak odinstalowac je?


(Kominekl) #4

W -> Dodaj/Usuń programy. Odinstalowujesz, jak zwykłe programy.


(Koksik77777) #5

nie ma tam tych rzeczy


(Kominekl) #6

Poszukaj jeszcze. Jak Ci się nie uda to wykonaj skrypt w OTL (omiń deinstalacje). Usunę je siłą w drugiej turze.


(Koksik77777) #7

http://wklej.to/f5CWK


(Kominekl) #8

Czekamy… .


(Koksik77777) #9

OTL:

http://wklej.to/ua7tV

Extras:

http://wklej.to/sgQ4s

Dodane 20.07.2011 (Śr) 15:46

możecie mi powiedzieć co to za plik?

Perflib_Perfdata_6c8.dat


(Kominekl) #10

Perflib_Perfdataxxx.dat -> tworzą go różne aplikacje a główny podejrzany to Performance Monitor systemu choć równie dobrze może to produkować niezależny Motherboard Monitor. Generalnie soft typu “monitor”, “licznik wydajności”.

W trybie awaryjnym, uruchom OTL -> w oknie Własne opcje skanowania/skrypt wklej:

Klikasz Wykonaj skrypt. Dajesz log z usuwania.

Pobierz OTC -> http://www.instalki.pl/programy/downloa … e/OTC.html i naciśnij w Nim CleanUp!.

Przeczyść dysk i rejestr CCleaner`em -> http://www.instalki.pl/programy/downloa … eaner.html.

Wykonaj pełne skanowanie Malwarebytes`em Anti-Malware ->http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/antyspyware/Malwarebytes_Anti-Malware.html, jeśli coś znajdzie usuń i daj raport.

Odinstaluj starą wersję programu do odczytu .PDF -> Adobe Reader 9.4.5 - Polish i zainstaluj najnowszą -> http://www.instalki.pl/programy/downloa … eader.html.

Odinstaluj starą wersję Java`y -> Java 6 Update 24 i zainstaluj najnowszą -> http://www.instalki.pl/programy/downloa … %29_6.html.

Co do problemu to najpierw użyj deinstalatora F-Secure (masz go na Pulpicie), potem deinstalator usuń. Następnie odinstaluj resztki (dawne) ESET`u tym -> http://kb.eset.com/esetkb/index?page=co … &actp=LIST, potem usuń deinstalator. Usuń także Antywirus Malwarebytes Anti-Malware, a następnie zainstaluj go ponownie jednakże tylko w wersji skanera na żądanie (nie gódź się na testową pełną wersję).


(scripter1) #11

Jedna uwaga co do skryptu który dał kominekl : wtyczka IplexToALLPlayer nie jest toolbarem tylko składnikiem programu ALLPlayer a jej usunięcie spowoduje że niektóre jego funkcje przestaną działać.

Radzę przed wykonaniem powyższego skryptu skasować w nim tą linijkę:

Dodane 20.07.2011 (Śr) 20:09

Jeszcze jedna uwaga: “NvCplDaemon” to panel sterowania nvidii a jego usunięcie uniemożliwi zarządzanie ustawieniami karty graficznej i może mieć jeszcze dodatkowe nieprzewidziane skutki, nie radzę tego usuwać.

Nie jestem też pewien czy usunięcie “Groove GFS Browser Helper” będącego składnikiem MS Office nie spowoduje błędnego działania niektórych jego funkcji.

Kolega kominekl chyba powinien się najpierw zorientować co jest co zanim zacznie dawać takie rady a już tym bardziej gdy radzi usuwanie takich składników…


(Kominekl) #12

Pozwolę sobie tylko połowicznie zgodzić się z poprzednikiem. Otóż, co do Iplexu mogę się zgodzić (choć większość osób nieświadomie instaluje to wraz z AllPlayerem, a jak wiadomo takie dodatki zmniejszają szybkość przeglądarki, mało osób używa tego dodatku, jednakże zgodzę się, poprawiłem skrypt). Jednak co do NvCplDaemon to zdania są podzielone. Jedni eksperci to usuwają inni nie. A należę do pierwszej grupy (choć nie uważam się za eksperta). Dlatego też w tym przypadku nie zgodzę się z błędem odnośnie tego składnika i tu nie zmieniam skryptu. Z mojego doświadczenia wynika, że nie ma problemu po usunięciu tego składnika z autostartu, następuje za to znaczny wzrost szybkości komputera.


(scripter1) #13

kominekl , ja też za super eksperta się nie uważam ale z tego co wiem to po wyłączeniu oprogramowania sterownika pewne opcje stają się niedostępne (np. zdarzają się problemy z włączeniem trybu DualView po wyłączeniu softu nvidii), takiego oprogramowania nie należy wyłączać chyba że jest to konieczne.


(Kominekl) #14

To już decyzja użytkownika, jak zajrzy do tematu to nam powie, czy tego używa. Jest to jednak zbędny manager, po usunięciu którego nie ma problemów, gdyż można się do niego łatwo dostać. W poprawnym logu jest on tylko nie uruchamiany od razu, gdyż jest on niepotrzebny.


#15

Warroczek , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif


(Koksik77777) #16

Pobierz OTC -> http://www.instalki.pl/programy/downloa … e/OTC.html i naciśnij w Nim CleanUp!.

W tym linku jest wirus!!


(Kominekl) #17

Fałszywy komunikat antywirusa. Program w linku sprząta po narzędziach “czytających” system, więc antywirus może go tak odbierać, jednak to nieprawda.


(Koksik77777) #18

http://wklej.to/KTg8P


(Kominekl) #19

Wykonaj resztę instrukcji.


(Koksik77777) #20

DZIĘKI za pomoc

temat można zamknąć