Błąd podczas instalacji pakietu Office 2000 na Win XP SP3


(Piotr Kluzowicz) #1

Witam.

Próbowałem ostatnio zainstalować pakiet Microsoft Office 2000 SR-1 Professional na używanym komputerze Acer AcerPower F1b. Komputer dostałem po formacie ze świeżo preinstalowanym Windowsem XP Professional Service Pack 3. Inne programy zainstalowałem bez problemów.

Teraz opiszę problem:

Wkładam płytę z Officem, uruchamia się instalator, wybieram lokalizację, składniki itd. Zaczyna się instalować i w momencie gdy pasek dochodzi do połowy wyskakuje okienko z komunikatem:

Ochrona plików systemu Windows

Aby instalacja mogła być kontynuowana muszą być zainstalowane pliki systemu Windows. Włóż teraz dysk CD-ROM dodatku Service Pack 3 systemu.

Mam do wyboru: ponów próbę, więcej info, anuluj.

Ale to nie wszystko. Gdy klikam myszką w dowolne miejsce tego nowego okienka to ono "zawiesza się" - nie da się wybrać żadnej opcji, a w menedżerze zadań widać BRAK ODPOWIEDZI. Nie daje się jednak zamknąć tego okna poprzez "zakończ zadanie". Komputer pracuje normalnie.

Próbowałem wkładać płytę z Windowsem, która była dołączona do komputera ale to nic nie dało.

Jak mam z tego wybrnąć aby zainstalować Office'a ?

Bardzo proszę o pomoc.


(ahonen97) #2

Zainstaluj SP3i pokłopocie System legalny


(Semtex) #3

Spróbuj pobrać Office ze stronki MS i zobacz czy błąd będzie wyskakiwał dalej.Ewentualnie pobierz ISO SP3,wypal i zrób to o co cię prosi.


(Piotr Kluzowicz) #4

System legalny. Napisałem przecież, że system ma już zainstalowany SP3 !!

Na stronie Microsoftu nie można pobrać Office'a 2000 (albo nie mogę znaleźć). Są tam tylko aktualizacje i dodatki...

Spróbuję, ale jak wypalę płytkę z SP3 i ją włożę do napędu to nie będę mógł kliknąć: ponów próbę, gdyż jak napisałem wcześniej, okienko z komunikatem się zawiesza i jest klops...

Ma ktoś jakieś pomysły??