Błąd podczas instalacji sterowników w systemie

Witam. 

Uprzedzam, że zupełnie nie znam się na komputerach , więc przepraszam, jeśli niefachowe słownictwo wywoła krwotok oczu, bądź jeśli moje problemy mają oczywiste rozwiązanie, a ja tylko zaśmiecam forum. Niemniej jednak od jakiegoś czasu, to znaczy odkąd odebrałam komputer z serwisu (wcześniej monitor nie reagował), mój PC nie wykrywa urządzeń audio , ani jak się później okazało - USB również. Każda próba rozwiązania problemu poprzez narzędzie do tego przeznaczone kończy się niepowodzeniem, zresztą tak samo jak instalacja sterowników Realtek. Na końcu zawsze wyświetla się jakiś błąd. Właściwie to samo dotyczy karty graficznej oraz samych aktualizacji systemu, których w większości nie da się zainstalować.

Nie odsyłajcie mnie, proszę, do wujka Google, ponieważ zdążyłam go trochę przeszukać, acz żadne ze znalezionych przeze mnie rozwiązań nie przyniosło rezultatu. Dodam, że wcześniej wszystko było w porządku.

Myślicie, że to bezpośrednio wina systemu i naprawię to magiczną reistalacją, czy problem tkwi gdzie indziej? Bardzo proszę o szybką odpowiedź , bo taka niemożność grania, oglądania i robienia innych rzeczy jest po prostu frustrująca. :< 

Zainstalowałeś odpowiednie sterowniki do swojej płyty głównej tzw. Chipset oraz odpowiedni Service Pack 1?