Błąd podczas instalacji systemu

(Nilderan) #1

Witam. Gdy chcę zainstalować system Windows XP na pustym dysku, to wyskakuje mi komunikat że "Brak pliku ntldr", coś w tym stylu. Mam w biosie ustawione boot z płyty. Nie wiem co jest grane.

(Fish 92) #2

podaj dokladnie kiedy się to dzieje i jak wyglada bład

(Nilderan) #3

Uruchamiam komputer i w momencie kiedy powinno pisać że dowolny klawisz spowoduje rozruch z cd mam czarny ekran tylko miga znak "_". Niby czyta płytę z Windowsem XP a po chwili wyskakuje komunikat że "Brak pliku NTLDR, naciśnij Alt+Ctrl+Delete aby zrestartować".

(Fish 92) #4

Złączono Posta : 08.04.2007 (Nie) 11:32

spróbuj przywrócić dowolne ustawienia w biosie i spróbuj wtedy zainstalowac pamietajac zeby ustawic bootowanie z płyty jesli to nie bedzie dziaslac to prawdowpodobnie masz problem ze sprzetem... a ten dysk to bez zadnej instalacji systemu po prostu sformatowany jest?

(Nilderan) #5

Ten dysk na którym chce postawić system formatowałem na innym komputerze. Spróbuje dowolne ustawienia z Biosem i powiem czy się udało.

(Fish 92) #6

sorki pomyillo mi sie slowo zamiast dowolne

mialo byc domyślne :slight_smile: sorkii

(boczi) #7

OT-y -> KOSZ.

http://forum.dobreprogramy.pl/rules.php

(Janek Max) #8

a nocisnełeś jakiś klawisz ? Czego was uczą przecierz pisze że klawisz rozpocznie rozruch cd

(Kamil1515) #9

Maiłem kiedyś taki problem ale to było daaaaaaaawno więc niewiem czy dobrze pamiętam co trzeba zrobić

Najlepiej sformatuj go za pomocą partiton magic u jakiegoś kumpla , usuń wszystkie partycje i zrób nowe. Może też pomóc przywrócenie sektora rozruchowego na tym dysku (fixmbr).

Mimo tego że masz ustawione botowanie 1.CD 2.HDD i tak może się chrzanić i najpierw czytać coś z dysku. Niewiem jaki masz bios ale ja np przy włączaniu komputera wciskam f4 i mi wyskakuje żebym wybrał skąd mi ma botować. Żeby srawdzić czy to napewno wina dysku to odepnij dysk i odpal kompa bez dysku z płytką Xp Powinno wystartować tylko pózniej wyskoczy że nie wykryło dysku. Jak tak będzie to znaczy że coś z dystkiem czyli zrób jak wcześniej napisałem a jak bez dysku wyskoczy teb błąd to coś innego się chrzani

Będziemy wtedy myśleć

Złączono Posta : 08.04.2007 (Nie) 13:06

A płytka z Xp jest napewno dobra??

Od tego pytania powinienem wsumie zacząć :?

(Nilderan) #10

Mialem coś z napędem DVD, zmieniłem go na inny i już działa :wink:.

Pozdrawiam.