Błąd podczas instalacji win xp przy zmianie z visty

witam wszystkich.

mam tu taki problem.

laptop toshiba Satellite L300D-14N z zainstalowana Vistą. normalna sprawa ze vista ma iść do usunięcia. wkładam płytkę z win xp pro sp3 (również próbowałem xp home z sp2) i po przestawieniu botowania na cd/dvd, restart, dowolny spowoduje rozruch itp… klikam i ładuje się instalacja, dochodzi do pewnego momentu i wyskakuje taki oto błąd:

proszę was o pomoc, co jest tego przyczyną. wymieniałem już masę systemów, ale z czymś takim pierwszy raz się spotykam.

Stop 0x0000007B lub INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE

Ten komunikat oznacza, że Windows XP nie jest w stanie zlokalizować partycji systemowej lub woluminu startowego podczas uruchamiania. Problem może pojawić się po ponownym partycjonowaniu dysków lub wymianie kontrolera dysków i jego sterowników. W tym wypadku wpisy w pliku Boot.ini nie wskazują już poprawnych partycji.

* Rozwiązanie: Jeżeli problem pojawił się po wymianie kontrolera dysków, sprawdź, czy nowy sprzęt jest właściwie skonfigurowany. Następnie uruchom system Windows XP z płyty instalacyjnej, zaloguj się do Konsoli odzyskiwania i użyj polecenia Bootcfg do wyszukania dostępnych instalacji Windows, po czym napraw plik Boot.ini automatycznie. Można także podjąć próbę naprawienia błędu za pomocą polecenia chkdsk /r. W innym przypadku czeka Cię zapewne kupno nowego dysku

niestety, ale nie można uruchomić z płyty instalacyjnej, bo jest tu vista. samego plecenia chkdsk/f z poziomu visty (win+R+cmd) nie chce przeskanować dysku. zrobiłem chkdsk z poziomu Klikając na ikonę dysku twardego i wybieramy Właściwości — Narzędzia — Sprawdź dla zaznaczonego dysku. teraz jest w trakcie skanowania. zobaczymy co wyjdzie.

ja mam podobny problem tylko że mialem XP zaczoł mi sie sypac system prez tego chkdsk nie moglem nic z robic usunąć przenieść plikow wiec postanowilem zrobić formata. Nie moglem usunac z plyty XP partycji bo wyskakiwalo to samo co wyzej na obrazku, usunolem partycje i podzielilem je od nowa z plyty visty ale dalej przy instalacji XP wyskakuje ten sam problem co robic ratujcie !!