Błąd podczas instalacji windows 7 ultimate

Jak w tytule

gdy próbuję włączyć instalację pojawia się następujący error

,Wersja tego pliku jest niezgodna z wersją używanego systemu windows.Sprawdź w informacjach doczących systemu na tym komputerze, jaka wersja programu jest potrzebna (x86-32-bitowa czy x64-64-bitowa),a następnie skontaktuj się z wydawcą oprogramowania"

Jakaś podpowiedź co mam dalej zrobić ?

obecnie zainstalowany system to windows 7 professional 32 bit (chciałem zmienić na 64 bit)

Znaczy próbujesz zainstalować 64-bity z poziomu Windows 32 (Aktualizacja, podwyższenie wersji)? Niestety nie da rady. Tylko formatowanko i instalacja na czysto.

A wersji 64-bitowej to nie trzeba przypadkiem instalować od nowa? Upgrade można robić bez reinstalacji do wyższych wersji systemu, ale nie z 32-bitowego do 64-bitowego. To inna architektura. W jaki sposób próbujesz to instalować - z poziomu Windows czy startując nową instalację z płyty?

z poziomu windows tak jak zainstalowałem winde 7 32 bit

Musisz sformatować dysk i instalujesz od nowa. Nie możesz upgrade’ować z x86 na x86_64.

ok ale pojawia się kolejny problem odnośnie formatowania bo gdy chcę to zrobić to komputer odmawia (nie można sformatować danego woluminu) co robić?

dysk mam podzielony na partycje lecz tą drugą (nie systemową) chcę zachować

znaczy chcę sformatować dysk c czyli ten na którym jest system

jakieś pomysły ?

Czy formatowanie próbujesz przeprowadzić Z poziomu Windows?

Sformatować partycję musisz Z POZA POZIOMU WINDOWS ZAINSTALOWANEGO NA TWOIM KOMPUTERZE!

a jakaś instrukcja szybka żebym niczego nie zepsuł ;D

Wkładasz płytkę do kompa i uruchamiasz z niej ponownie komputer. Załaduje się środowisko instalacyjne Windows. W pewnym momencie będziesz miał możliwość sformatowania konkretnych partycji.

Właśnie to się nie dzieje płytkę wkładam i windows startuje jak by nigdy nic…

Więc wejdź do BIOSu (F2, F8 lub Del, w zależności od BIOSu) i ustaw bootowanie z CD.

W biosie ustaw bootowanie z CD/DVD.

dzięki już czaję :smiley: