Błąd podczas otwarcia plików, WIN 7

Witam wszystkich. Mam następujący problem. Posiadam ukrytą partycję na której są zamieszczone sterowniki do mojego laptopa Lenovo z560. Jak je skopiować na płytę, czy też na inny dysk twardy w celu późniejszej instalacji? Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam :slight_smile:

Tam nie ma sterowników. Jak już to jest cały obraz zawierający system+sterowniki i niestety samych sterowników nie wyodrębnisz. Jeżeli chcesz same sterowniki, to zajrzyj na stronę Lenovo-na pewno tam są. Natomiast jeżeli chodzi o przeniesienie systemu z hdd na płyty, to w modelu n500 z tego co pamiętam u góry po prawej stronie był mały, kwadratowy przycisk, koloru pomarańczowego(ty też może taki masz) i zaraz po starcie laptopa należało go nacisnąć samego, albo jednocześnie z jakimś klawiszem(nie pamiętam dokładnie, tak więc musisz próbować), wtedy komp powinien załadować partycję recovery i tam powinna być opcja przywróć system. Ewentualnie przed startem windy zacznij dusić F8 i sprawdź, czy nie ma pozycji w stylu Lenovo system recovery-jeżeli tak wejdź w to i tam sprawdź. Jeżeli to też nie będzie to, najprościej zajrzeć do papierów-nie ważne czy laptop jest firmy Lenovo/ HP/ Fujitsu Siemens/Toshiba zawsze znajdziesz w papierach jak przerzucić system na płyty. Jeżeli nie znajdziesz/zapodziała Ci się instrukcja, możesz zawsze skonsultować się z supportem Lenovo-tam nikt nie gryzie, tak więc z pewnością ktoś Ci odpowie na nurtujące Cię pytanie…

Po lewej stronie nad klawiaturą jest mały otworek (pomarańczowy w środku) - to przycisk uruchamiający funkcję OneKey Rescue System. Można z niej skorzystać zarówno przed startem systemu jak i podczas działania Windows 7. Szczegóły znajdziesz w instrukcji obsługi notebooka.

:roll:

eksplorowałem ten dysk programem o nazwie “MiniTool Partition Wizard” pobrany ze strony dobreprogramy.pl i był tam osobny folder o nazwie drivers, wszedłem w niego i był tam wszystkie sterowniki do mojego komputera. bo ja je miałem na dysku D i przegrałem na pedrvia, tylko że ten pendrive się zepsuł z dnia na dzień. I moje foldery na nim zajmowały 4kb. A na D już ich nie ma bo rozszerzałem partycję i była ona formatowana. Na pewno nie da rady skopiować tych sterowników jakoś? Utworzyłem kopię zapasową, ale powstały mi jakieś same pliki po 100mb o nazwie backup.000 aż do backup.104, potem jest jeszcze backu.wsi ; backup0000.dsi ; backupInfo.oki ; Default.okd

spróbuj tutaj

http://consumersupport.lenovo.com/pl/pl/DriversDownLoads/drivers.html

albo tutaj :

http://drivers.downloadatoz.com/tutorial/21822,free-download-lenovo-ideapad-z560-laptop-drivers-for-windows-7-vista-xp.html

asus32 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

To wyciągnij jeszcze raz je z tej ukrytej partycji :slight_smile: Chyba, że ją zlikwidowałeś to niedobrze (bo to pewnie było Recovery), wtedy pozostaje pobranie sterowników ze strony producenta.

asus32 , no to kolego schrzaniłeś. Jeżeli przesuwałeś partycję to d*** blada, bo jest już nie bootowalna, tak więc nie odpalisz recovery… Teraz jeżeli zależy Ci na recovery, to zostaje wywalić 120 zł(o ile dobrze pamiętam) i zostawić lapka w autoryzowanym serwisie żeby wgrali Ci recovery, tylko od razu uprzedzam, że po wgraniu nie przeniesiesz zawartości partycji na płyty, tak więc padnie Ci dysk i znowu popłyniesz na serwisie(no chyba, że uda Ci się załatwić kopię dvd z taką samą wersją Windowsa i zainstalujesz ją na swój klucz)… Nie wiem na ile jest to prawdą, ale spodkałem się właśnie z przypadkiem, że jeden użytkownik nie zgrał recovery na płyty, padł mu dysk i po zadzwonieniu do Lenovo w celu poproszenia o płytki uzyskał informację, że oni nie dają płytek , ponieważ oni umożliwiają nagranie płytek po zakupie lapka, i w przypadku, gdy tego się nie zrobi, to zostaje wgranie recovery przez serwis, co kosztuje 120zł. Jeszcze jedno-nie licz, że dostaniesz go wcześniej jak po dwóch tygodniach, ponieważ serwisy mają czas do dwóch tygodni roboczych i niestety rzadkością jest to, że oddają przed tymi dwoma tygodniami.

rozumiem. Nie zależy mi na tym Windowsie co jest wgrany, bo jest to okrojona wersja Home Premium (OEM) a ja posiadam Ultimate :slight_smile: tylko kwestia tego, że chciałbym odzyskać sterowniki z tej ukrytej partycji :slight_smile: pobrałem już wszystkie ze strony producenta, ale chciałem odzyskać w celu porównania.

Dodane 04.07.2011 (Pn) 12:49

a co poradzicie na ten problem. Pojawił się on podczas próby otwarcia zdjęcia. Występuje on dosyć często, lecz nie wiem z jakiego powodu. http://imageshack.us/photo/my-images/813/70047733.jpg/

Zignorowanie zaleceń moderacyjnych.

Kosz

No to masz pecha, nic nie zrobisz z tym - usunąłeś partycję, czyli sterowników nie porównasz

już mi nie chodzi o te sterowniki tylko co z tym błędem ?

Tylko tego zdjęcia, czy dowolnego? Otwierasz systemowa czytajką obrazków, czy zewnętrznym programem?

różne pliki. było tak też przy próbie otworzenia filmu. otwierałem zewnętrznym programem.