Błąd podczas usuwania IE8

(Adamsz22) #1

Cześć. Mam pewien problem podczas próby usunięcia IE8 z mojego komputera występuje bład( niebieski ekran) i system się restartuje, natomiast sama przeglądarka nie działa gdy odpalam pojawia się proces ale po chwili znika i co z tym zrobić?

(system) #2

Naprawić przeglądarkę i nie usuwać: http://www.majorgeeks.com/files/details/tweaking_com_repair_internet_explorer.html

Bez IE system nie będzie działał! Można jedynie zmienić (zaktualizować) wersję IE. Najlepiej na witrynie Windows Update.

(Adamsz22) #3

bez zmian po użyciu programu IE nie działa ani nie da się go zaktualizować do innej wersji ciągle to samo

(Bogdan_G) #4

Na C program files utwórz nowy folder pod nazwą internet explorer. Pobierz sobie do tego folderu, ie8 cały instalator offline z tej stronki. Wyszukaj polską wersję, po prawej masz wybór systemu, klikniesz XP 32 i w pobierz. http://translate.googleusercontent.com/ ... Clm91mW2Qw

Normalnie zainstaluj pobrany ie8.

(Adamsz22) #5

nic nie dało po pierwsze jak chce utworzyć folder to musiał bym usunąć stary, a gdy odpalam instalator to ten usuwa poprzednią wersję ie i występuje ten sam błąd

(Bogdan_G) #6

Zrób inaczej. W opcjach folderów zaznacz pokazywanie ukrytych plików i folderów, oraz odznacz ukrywanie chronionych plików i folderów. Daj OK, Następnie użyj wyszukiwarki. Wpisz INSTALLER i pokaże się m.in ten ukryty folder. Otworzysz i będziesz najeżdżać kursorem na kolejne pliki, aż znajdziesz instalator aktualizacja ie8. Zaznaczysz i klikniesz prawym przyciskiem myszy. Będzie opcja NAPRAW. Użyj. Kreator poprowadzi. Gdy to będzie jakaś poprawka do ie8, to nie wyświetli się opcja napraw.

A nie możesz przywrócić systemu do dnia, kiedy ie8 działał poprawnie?

(Adamsz22) #7

Chodzi o to że nie wiem kiedy działał poprawnie i czy w ogóle działał

znalazło mi tylko dwa foldery plików w tym oba to gry, a mam zaznaczone pokaż ukryte pliki i foldery i odznaczone ukryj chronione pliki systemu

(Bogdan_G) #8

Kliknij w mój komputer, potem na dysk C, następnie na windows. Wyświetla się pliki i foldery systemowe, a zdaje się, w drugim rzędzie folder Installer.

(Adamsz22) #9

przepatrzyłem każdy plik nie ma żadnego instalatora dla IE

(Bogdan_G) #10

To zrób inaczej. Uruchom dodaj/usuń składniki windows i odznacz internet explorer. Klikasz dalej, aż kreator zakończy pracę. Następnie klikasz na na dodaj/usuń i zaznaczasz internet explorer, klikasz dalej. Kreator poprosi Cię o włożenie płyty instalacyjnej z XP i z niej zainstalujesz ie7. Uruchomisz ie7 i klikniesz na windows update. Zaktualizujesz ie7 do ie 8. Potem będzie pakiet zbiorczy zabezpieczeń do ie8.

(IPSEN) #11

Spróbuj przywrócić system z dnia kiedy Ci działał normalnie IE8,- http://support.microsoft.com/kb/306084/pl

(Adamsz22) #12

Nie mam takiego zapisu by IE działał, a płyty z XP też nie mam bo mi zginęła

(IPSEN) #13

Przywróc system z datą kiedy IE8 Ci działał normalnie, np. z przed kilku dni

(Adamsz22) #14

IPSEN umiesz czytać ze zrozumieniem nie mam takiego zapisu by IE 8 działał

(IPSEN) #15

Kiedy odinstalowywałes IE 8 chodzi mi o datę

(Adamsz22) #16

nie odinstalkowałem bo wcześniej miałem mozille i IE mnie nie obchodził, a teraz był mi potrzebny działający i reszta jest już w temacie napisana, z tego co pamiętam problemy z IE miałem chyba od początku po tym jak miałem nowy dysk twardy

(IPSEN) #17

No to data kiedy IE działał normalnie

(Adamsz22) #18

Nie wiem nie używałem IE wcale a teraz mi jest potrzebna do gry

-- Dodane 03.08.2013 (So) 19:42 --

Dziękuje wszystkim za pomoc, w szczególności bogdanowi_g, udało się naprawić problem, można zamknąć, usunąć( nie wiem co tam robicie z zbytecznymi tematami)