Błąd połączenia z serwerem przy Jabberze, AQQ

Witam. Otóż AQQ nie pozwala mi założyć konta na Jabberze. Nieważne czy na aqq.eu, bądź jabber.org - zawsze wyskakuje ten sam komunikat “Błąd połączenia z serwerem”. Kombinowałem z portami i adresami serwera, niestety nic to nie dało. Co może być przyczyną?

A jaki masz internet? Może masz poblokowane porty na routerze?

Niestety, ale to raczej o porty nie chodzi. Kiedy próbowałem nawiązać AQQ połączenie z moim kontem na tlenie nie udawało się, mimo, iż oryginalny IM dawał radę

a jakiego pakietu zabezpieczającego używasz? Może firewall blokuje AQQ ?

Jak na razie tylko systemowa. Zaczynam podejrzewać, że faktycznie chodzi o porty - Gajim również nie chciał się połączyć, a moja sieć poblokowała już m. in. port 1528 i 1028

Jaki dostawca internetu? Połączenie z serwerami Jabber/XMPP wymaga zwykle otwartych portów 5222/5223.

Miejska sieć Resman słynąca w sumie z tego, że blokuje co się da… Dziwi mnie jednak fakt, iż tlen, gmail funkcjonują, a AQQ ma kompletnie z XMPP problem.

Ale konta Tlen i GMail nie założysz z poziomu AQQ, bo wymagają dodatkowych informacji, powiązanych z tworzonym jednocześnie adresem e-mail, więc nie należy ich porównywać do konta na serwerze aqq.eu. Poproś administratorów o odblokowanie ww. portów.

Rozumiem, dziękuje za pomoc