Błąd przy instalacji sterowników nVidia 260.89

Witam,

Parę dni temu pojawiły się najnowsze sterowniki od nVidia - 260.89. Postanowiłem je sobie ściągnąć i zainstalować. Wcześniej miałem zainstalowane poprzednie sterowniki 258.96.

Instalator po zrobieniu kopii starych sterowników zaczął kopiować nowe i po chwili pojawiło się podsumowanie:

nvidiablad.jpg

dałem przycisk zamknij i zgodnie z instrukcją ponownie uruchomiłem komputer.

Tu pojawił się problem, bo nowe sterowniki się nie zainstalowały a stare zostały usunięte. Postanowiłem zainstalować poprzednią wersję (258.96), jednak podczas instalacji wyskoczył komunikat: “nie można zainstalować jednego lub więcej z podstawowych sterowników” w tym momencie kliknąłem OK, instalator dokończył instalację i kazał mi ponownie uruchomić komputer.

Sterowniki dalej nie były zainstalowane. Wszedłem do Panel Sterowanie – Dodaj lub usuń programy i odinstalowałem wszystkie składniki nVidia (PhysX, nView), jedyny komponent, który nie dał się odinstalować to nVidia Driver. Uruchomiłem komputer ponownie i w Dodaj lu usuń programy sterownik nVidia miał rozmiar 1 445 MB.

Na szczęście znalazłem płytę od karty graficznej i udało mi się zainstalować sterowniki 190.07 z zeszłego roku.

Próbowałem jeszcze instalować najnowsze sterowniki parę razy, lecz zawsze kończyło się na tym samym. Próbowałem też sterowników 257.21.

Znalazłem też na forum jakiegoś posta w którym ktoś radził użyć Driver Cleaner 3, lecz i on nie dał rady.

Windowsa instalowałem jakiś miesiąc temu.

Czy ktoś wie co z tym zrobić?

Konfiguracja mojego komputera to:

Windows XP Professional SP3 (oryginalny),

Pentium 4 3 GHz,

2 GB RAM,

Gigabyte nVidia GeForce GT 220 OC 1GB,

Karta dźwiękowa Realtek ALC260 @ Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1],

Zainstaluj Driver Sweeper .Odinstaluj sterowniki i inne z Dodaj lub usuń programy > Restart > F8 i uruchom tryb awaryjny .Uruchom Driver Sweeper zaznacz NVIDIA PhysX oraz NVIDIA Display > Analyze > Clean > Restart .Instaluj najnowsze stery.

Niestety Driver Sweeper nie pomógł. Co prawda pousuwał wszystkie sterowniki, nawet te z Dodaj lub usuń programy jednak przy instalacji sterowników wyskoczyło mi znowu:

badnvidia2.jpg

do tego mam teraz problem z dźwiękiem:

menadzer.jpg

po Driver Sweeper użyłem jeszcze Driver Cleaner 3 ale bez żadnego efektu.

Macie jeszcze jakieś pomysły? Jak nie to chyba będę formatował i instalował nowego Windowsa, chociaż szczerze mówiąc nie mam na to ochoty.