Błąd przy instalacji VirtualBox

Witam.

Mam problem z instalacją VirtualBox od wersji 2.1.0 wzwyż. Wcześniejsze wersje instalują się bez problemu ale te nowsze już niekoniecznie. Po skopiowaniu plików program sam automatycznie cofa zmiany z powodu błędu. :expressionless: Niestety jaki to błąd nie wiem.

Czy ktoś ma na to radę?

Jaki system operacyjny? Sprawdź podgląd zdarzeń. Wpisz w start => uruchom eventvwr.msc zakładka aplikacja i sprawdź co powoduje błąd (będzie pisać błąd, tam gdzie jest informacja itd.). I skopiuj to na forum.

I dokładniej opisz problem. Instalujesz i wyskakuje jakiś błąd? Jak tak zrób mu screen i daj na forum.

W podglądzie zdarzeń nie ma żadnego problemu z VB. Mam tam jakieś z NVidią i Kaspersky’m ale nic o VB.

A co do samej instalacji to przebiega prawidłowo prawie do końca. Przechodzę przez kolejne etapy instalacji i wszystko jest OK. Kiedy program kończy kopiować pliki chwilę póżniej tam gdzie było “copying new files” pojawia się “rolling back action” i pasek postępu instalacji zasuwa spowrotem (znaczy w lewo). I w momencie kiedy zazwyczaj pojawia się okienko z informacją o zakończeniu instalacji pokazuje się okno że system nie został zmodyfikowany a instalacja nie powiodła się z powodu błędu.

Dziwne jest to o tyle, że VB w wersji 2.0.6 instaluje mi się i działa prawidłowo. Jednak potrzebuję nowszego VB i jest problem…

Dodane 24.02.2009 (Wt) 19:55

A system to WinXP SP3

Instalujesz na starego VB? Jak tak to wykonaj => Prawidłowa reinstalacja oprogramowania

Najnowszą wersję znajdziesz tutaj => http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … lBox+1.5.6

Cóż… A jakieś inne pomysły? :wink: