Błąd przy instalacji Windowsa Xp/Vista

Witam. Mój problem wygląda tak:

Od jakiś 2 tygodni mój komputer dziwnie sie zachowywał. np: przy wpisaniu hasla na koncie w celu zalogowania na konto użytkownika wyskakiwał chyba wszystkim znany “niebieski ekran z białą czcionką” dosłownie mignał ale można było po kilku próbach wyczytać że cośtam zrzucanie pamięci, że mam usunąć sprzęt jesli jakis zainstalowalem i żeby skontaktowac sie z administratorem, około po 8- 10 próbach właczenia windows udawało mi sie to ale wtedy najcześciej komputer nie wyszukiwał sterownika audio…

Dziś cały dzień "(dosłownie) bawie się w przeinstalowanie systemu. Robie to tak:

Włączam kompa z plytka windows xp w napędzie

klikam by rozruszyło z dysku

usuwam wszystkie partycje i utwarzam dwie nowe dysk C 10 gb, i dysk D 490 gb

klikam żeby instalowało na C i tu jest taki problem - otóż czesto wyskakuja gdzieś około 1,2 razy że jakiegoś pliku nie może skopiowac i czy pominąć go czy próbowac kopiować, najcześciej daje sie skopiowac po kolejnej próbie. Czasem wyskoczy ze tylko tam motywu Luna nie może skopiowac czy cos ale takie błachostki to z neta można ściągnać, i następnie gdy odpala się już graficzny instalator to czasem od razu na poczatku wyskakuje jakiś bład krytyczny i że instalator nie może kontynuować itp, czasem normalnie wwszycho sie zainstaluje ale gdy już koniec jest instalacji to przy próbie włączenia kompa przed wyskoczeniem tego znaczka xp z ładującym się paskiem wyskakuje że nie może znaleźć plikow i że nie może załadować systemu. Itp. Na vista też próbowałem i przy instalacju w pasku :instalowanie systemu windows gdzieś dojdzie do 1/4 i wyskakuje już wczesniej wspomniane niebieskie okienko tyle że z ta różnicą że w języku angielskim, ale przekaz się niezmienia. mozna tam wyczytac to samo co co po Polsku pisze przy xp. Więc ktoś cos poradzi? Jak tu zainstalowac Windowsa? Przypomne że mój komp to Pentium 4 Dual core 2x 2.66 hgz , 3gb ram , geforce 9500 dysk 500 gb, Testowane płytki to windows vista home basic i xp home edition ( obaj oryginalne) Vista używana tylko 1 raz więc proszę se darowac że to cos z płytkami bo nie maja rysek itp. Z góry dziękuję . Pozdrawiam

Dodane 17.06.2009 (Śr) 23:18

Owszem chciałbym zakomunikować iż problem rozwiązany. Niestety ale nigdy bym nie podejrzewał takiej sprawy, iż jest to sprawka pamięci ram. W moim wypadku mniejsza kość 1 gigowa. Chciałem po prostu to sprawdzić i po wyjęciu 1 GB ram z kompa Windows Vista zainstalował się bez jakichkolwiek problemów. Temat zostawiam gdyby jeszcze kiedyś ktoś miał taki problem jak ja. Pozdrawiam.