Błąd przy instalowaniu WinXP na Toshibie

Witam

Mam taki problem: Zintegrowałem sterowniki AHCI do płytki XP. Instalator ładnie wykrył dysk, utworzyłem partycję, sformatowałem. Wszystkie pliki poprawnie się skopiowały. Przy ponownym uruchomieniu normalnie jest ekran ładowania XP’ka, za chwilę pojawia się kursor i tutaj instalacja się kończy.

Wyskakuje jakiś błąd i od razu system się restartuje. Wyskakuje komunikat z błędem i jedyne co udało mi się z niego odczytać to jakiś błąd z woluminem…

Czy macie na to jakąś radę?

edit:

Tekst błędu: “Po odinstalowaniu woluminu podjęto na nim próbę zapisu”

Próbowałeś w biosie przełączyć na tryb “IDE mode” ?

Nie ma takiej opcji. W tym laptopie jest taki beznadziejny bios, że praktycznie nic nie da się ustawić.

Masz chociaż możliwość uruchomienia w trybie awaryjnym windowsa ?

Podaj mi typ płyty głównej (szczegółowo) oraz jaki typ sterownika (nazwę) zintegrowałeś z instalatorem.

To jest instalka na czysty dysk w laptopie Toshiba A200 206. Sterownik AHCI Intela.

Dobra nieważne, w tym typie laptopa musisz mieć przełącznik IDE/AHCI

Dołączyłem sterowniki pod ICH7 oraz ICH8 (takie są dostępne na stronie producenta). Nie wiem który jest na płycie.

NIE MA PRZEŁĄCZNIKA! :?

Lista wszystkich opcji tego w tym BIOSie:

Main > System Time, System Date, Quiet Boot, Power On Display, Language

Advanced > Legacy USB, Core Multi-Processing, Execute-Disable Bit Capability, Dynamic CPU Frequency Mode, Built-in Lan, Wake-up on Lan/Keydoard, Critical Barety Wake-up, Front Edge Logo

Security > ustawienia hasła…

Others > Alarmy baterii, systemu

Boot > tylko i wyłącznie zmiana kolejności

Exit

TO WSZYSTKO…

Poczytaj sobie to

Nic nowego tam nie ma. Sterownik pobrany ze strony producenta, zintegrowany na płycie z instalką windowsa. Jak wcześniej instalator nie wykrywał dysków, tak teraz wykrywa - pliki kopiują się na dysk… Tak jak napisałem na początku: po restarcie pojawia się kursor i w tym momencie występuje błąd i koniec.

Jedynie co “na odległość” mogę doradzić to zmianę biosu. Ja przy instalowaniu Xp zmieniałem, ale zaznaczam, że nie posiadam laptopa tejże firmy co ty.

Już to przecież przerabialiśmy: viewtopic.php?f=13&t=233766

Jak sam zauwazyłeś: “Producent wyraźnie też przestrzega iż konkretny BIOS jest kompatybilny tylko z laptopem pracującym pod dedykowanym systemem.”

:roll:

Jeśli byłeś łaskaw zauważyć to tamten temat dotyczył tego, że instalator nie wykrywał dysków. Tutaj WYKRYWA - a błąd występuje podczas instalacji.

Problemy z czytaniem? :roll:

Co do zmiany BIOSu: Zmieniłem. Ale zmiana kompletnie nic nie dała. Nie wiem w ogóle po co ten BIOS jest zamieszczony na stronie…

A sprawdziłeś czy po zmianie BIOSu nie pojawiły się jakieś nowe opcje np. wyłączenie trybu AHCI dla dysku twardego?

:roll:

Postawie na błędy które mogły powstać podczas “modyfikacji” i wypalania windowsa.

Cała modyfikacja polegała tylko na dodaniu owych sterowników. Korzystałem z dwóch płytek instalacyjnych (w tym jedna z MSDN). Kilka razy wypalałem dla pewności. Być może, że jednak coś w tym jest. Jak na razie dałem sobie spokój z tym…

Ja też mam windowsa z MSDNAA zintegorowanego ze sterownikami SATA i wszystko działa jak trzeba (testowane na dwóch laptopach), akurat w tym nie upatrywał bym problemu, raczej bym się skupił jak włączyć na twoim laptopie tryb IDE, a nie na pierdołach, przecież sam twierdzisz, że wiele rzeczy już sprawdziłeś i nic nie działa.

SilberPunkt , czytałem wcześniej co producent napisał o zmianie biosu, ciężko mi się z tym zgodzić, no ale jest jak jest, dobrze, że nie posiadam laptopa tej marki.

W tej chwili pracuję na Toshibie A200-1HV. Xp postawiłem tutaj bez problemu. W przeciwieństwie do tej z tematu - tutaj w BIOSie mam mnóstwo ustawień, m. in. przestawienie dysku na IDE. Prawdopodobnie producent poleciał sobie w kulki i nie zamierza wydawać sprzętu kompatybilnego ze starszymi wersjami systemów od M$.

Jak na razie nie chce mi się już bawić z tym. Jak się nie ma co się lubi, można polubić co się ma.

Pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie.

Nie ma takiej opcji bo są do pobrania sterowniki pod XP więc ten model MUSI współpracować z XP. Widocznie robisz jakiś błąd albo też jest jakiś kruczek na obejście problemu z instalacją. Na Twoim miejscu dzwoniłbym do TOSHIBy albo posłał do nich maila z prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemu skoro wszystkie tradycyjne metody nie dają właściwego rezultatu.

:roll:

Na pewno źle integrujesz sterowniki, albo używasz tych ze strony Intela zamiast uzyć tych “firmowanych” przez Tośkę.

wejdź na wsparcie + stery do tego modelu tośki, ściągnij installation instructions i stery do ahci ze strony toshiby, a potem zintegruj i nagraj to na dobry nośnik. Aktualizacja biosu nie zawsze daje tryb IDE jako dostępny, czasem tylko umozliwia korzystanie z klawiszy funkcyjnych pod XP’kiem.

PS. z tego co pamiętam nowe tośki chodzą na ICH8M