Błąd przy otwieraniu filmu

(Darassus) #1

Na kompie jedynym zainstalowanym kodekiem jest DivX, w wersji 6 i podczas otwierania pliku z filmem (a dokładnie już przy tworzeniu miniaturki po lewej stronie ekranu, po jednokrotnym naciśnięciu na plik filmowy) wyświetla mi się komunikat:

bladov4.jpg

Nie wpływa to na odtwarzanie filmu (jednak co prawda niektóre nie działają albo nie w pełni - na przykład nie ma dźwięku - czy możecie polecić jakiś dobry kodek, w miarę uniwersalny? Ale oprócz k-lite'a, bo on na moim sprzęcie wyświetla podwójne napisy :wink: ).

Czy ktoś wie, co można by było poradzić na ten naprzykrzający się monit?

(Jax-MK) #2

I tak oto wychodzi bezmyślne klikanie w guzik Next bądź Dalej podczas instalowania jakiegoś oprogramowania.

W trakcie instalacji K-lite odznacz opcje DirectShow Subtitle filter który odpowiada za wyświetlanie napisów i nie będziesz miał ich podwójnie.

Od dawna korzystam z tej paczki kodeków i nie mam z nimi żadnych problemów.

(Darassus) #3

Gdybym wiedział o takiej opcji to bym ją odznaczył i by problemu nie było. Ale nie wiedziałem. Zawsze do instalacji wybieram to, co jest mi potrzebne i czytam monity, więc, Kolego, nie krytykuj wszystkiego od razu.

(Jax-MK) #4

To nie miała być krytyka Twojej osoby tylko ogólny pogląd na to jak postępują użytkownicy komputerów, którzy komputera używają wyłącznie do gier. Dla Ciebie info było dalej w odpowiedzi. Jeśli zostałeś tym urażony to przepraszam.

(Darassus) #5

Dobra, w porządku :slight_smile: Ale nie wiadomo czemu pojawia się ten monit? Bo zauważyłem, że nie przy wszystkich filmach tak się dzieje, głównie przy tych nowszych.

(12bolo6) #6

Na kompie jedynym zainstalowanym kodekiem jest DivX, w wersji 6

I stąd błędy, kodeków divx-o podobnych jest bez liku, gspot i sprawdź jakiego konkretnego kodeka potrzebujesz. Polecam All playera, on ma własna bazę filtrów.

Podstawowy zestaw to ffdshow +ac3, powinno Ci wszystko grać. Kodeków potrzebujesz do przeróbki filmów, do odtwarzania wystarczą filtry.