Błąd przy otwieraniu filmu

Na kompie jedynym zainstalowanym kodekiem jest DivX, w wersji 6 i podczas otwierania pliku z filmem (a dokładnie już przy tworzeniu miniaturki po lewej stronie ekranu, po jednokrotnym naciśnięciu na plik filmowy) wyświetla mi się komunikat:

bladov4.jpg

Nie wpływa to na odtwarzanie filmu (jednak co prawda niektóre nie działają albo nie w pełni - na przykład nie ma dźwięku - czy możecie polecić jakiś dobry kodek, w miarę uniwersalny? Ale oprócz k-lite’a, bo on na moim sprzęcie wyświetla podwójne napisy :wink: ).

Czy ktoś wie, co można by było poradzić na ten naprzykrzający się monit?

I tak oto wychodzi bezmyślne klikanie w guzik Next bądź Dalej podczas instalowania jakiegoś oprogramowania.

W trakcie instalacji K-lite odznacz opcje DirectShow Subtitle filter który odpowiada za wyświetlanie napisów i nie będziesz miał ich podwójnie.

Od dawna korzystam z tej paczki kodeków i nie mam z nimi żadnych problemów.

Gdybym wiedział o takiej opcji to bym ją odznaczył i by problemu nie było. Ale nie wiedziałem. Zawsze do instalacji wybieram to, co jest mi potrzebne i czytam monity, więc, Kolego, nie krytykuj wszystkiego od razu.

To nie miała być krytyka Twojej osoby tylko ogólny pogląd na to jak postępują użytkownicy komputerów, którzy komputera używają wyłącznie do gier. Dla Ciebie info było dalej w odpowiedzi. Jeśli zostałeś tym urażony to przepraszam.

Dobra, w porządku :slight_smile: Ale nie wiadomo czemu pojawia się ten monit? Bo zauważyłem, że nie przy wszystkich filmach tak się dzieje, głównie przy tych nowszych.

Na kompie jedynym zainstalowanym kodekiem jest DivX, w wersji 6

I stąd błędy, kodeków divx-o podobnych jest bez liku, gspot i sprawdź jakiego konkretnego kodeka potrzebujesz. Polecam All playera, on ma własna bazę filtrów.

Podstawowy zestaw to ffdshow +ac3, powinno Ci wszystko grać. Kodeków potrzebujesz do przeróbki filmów, do odtwarzania wystarczą filtry.