Błąd przy otwieraniu płyty DVD

(Ford Fokus) #1

Co to ma być ??

(Krzysieknd2) #2

Po samej nazwie widać: poprostu dysk może być uszkodzony. Sproboj go jakos przeczyscic, podmuchac, moze to pomoze 8)

(Idealny3) #3

płytka jest po prostu zabrudzona, nawet zwykłą szmatką suchą przeczyść z kurzy i zabrudzeń i będzie działała :slight_smile:

(lazikar) #4

Płytka może być źle nagrana. Nie piszesz nic czy prędzej dzialała. :?

(Idealny3) #5

sprawdz czy inne płytki ci odtwarza

(Zbych ) #6

takiej techniki przywracania płyty do użytku nie polecam , alkohol a zwłaszcza zmywacz do paznokci działają destrukcyjnie na nosniki zwłaszcza na te które sami nagrywamy(te płytki nie posiadają warstwy ochronnej w przciwieństwie do płytek tłoczonch fabrycznie)nie powiniśmy również opisywać płyt zwykłymi pisakami a zwłaczsza gróbymi mazakami(eksperymentalnie opisałem płyte gróbym mazakiem , zaraz po opisaniu działała ale na drugi dzień niestety już nie)do pisania po płycie są przeznaczone odpowiednie pisaki których tusz nie zawiera alkoholu.

(JNJN) #7

Najlepszy do tego jest płyn do naczyń,bieżąca woda,gąbka i miękka szmatka i myć płyty spłukać i osuszyć.

Należy pamiętać że myje się i wyciera płyty po promieniu,czyli od środka na zewnątrz lub odwrotnie,nigdy nie po obwodzie.

Nie należy myć płyt które mają naklejki z papieru - wtedy wycieramy płytę od strony nagranej,mokrą miękką ściereczką z płynem i wycieramy do sucha.

Nie stosować żadnych środków chemicznych do mycia lub czyszczenia płyt.

(fiesta) #8

I dlatego cytowany poniżej leci w niebyt

(pysiu) #9

Do czyszczenia płyt cd służy Specjalny środek w postaci pianki przeznaczony do czyszczenia płyt kompaktowych. Usuwa silne zabrudzenia: plamy, odciski palców, warstwę kurzu, tłuszcze. Ważną zaletą produktu jest brak szkodliwych związków amoniaku i bardzo duża wydajność (100-150 płyt CD) producent Microchip strona firmy http://www.micro-chip.pl/index_biuro.php środek jest i wpłynie . środek mozna kupić w każdym sklepie z cześciami elektronicznymi

(Ford Fokus) #10

Heh... właśnie problem polega na tym, że jest to obraz płyty... i jest to plik *.iso i jest uszkodzony... :(, da się to naprawić (programem)?

(Idealny3) #11

niestety się nie da,własciwie sie zastanawiam, chyba z netu ściągnąłes jakis program (ale juz w to nie wnikam czy to legal czy nielegal) i niestety pozostaje ci kupienie orginału

(Ford Fokus) #12

O to czy legal czy nie to się nie martw, mam taki oryginał w biórku, to jest kopia bezpieczeństwa którą zrobiłem dawno temu i się przydała, bo płytą sie tak zarysowała, że... no ale dziś odpalam i kapa.

(fiesta) #13

To teraz masz zonka :smiley: :smiley: :smiley:

Pierwszą czynnoscią po wykonaniu kopi bezpiezeństwa jest sprawdzenie czy ona działa, a potem działasz na kopi a oryginał na półeczkę z dala od dzieci 8) 8) 8) .

(Ford Fokus) #14

Ale to działało... tylko sie z... :D:D:D.

(Idealny3) #15

to dziwne, jak mogło działas skoro:

więc skoro masz uszkodzony plik iso to wogule ci sie to nie mogło odpalic i to juz za pierwszym razem, mi się wydaje że ty cos kręcisz,

a obrazu iso nie zniszczsz mechanicznie, zniszczysz tylko samą płytke, a obraz iso musiałes źle nagrać, wiec coś tu nie gra :frowning:

(Ford Fokus) #16

Ostatnio miałem bardzo dużo wirów, często resetowałem kompa bo się zawieszał, musiało się wtedy uszkodzić.

(Idealny3) #17

ale obraz iso nie ma jak się uszkodzic, co ty pleciesz, ja się bardziej zastanawiam nad tym ze masz nielegala, i wtym problem tkwi , skoro plik jest uszkodzony to znaczy że natknąłeś sie na plik typu fake i tyle :twisted: a teraz szukasz pomocy.

A jak tak mówisz ze masz tez w domu orginała tylko jest bardzi porysowasna, sa specyfiki do takiego czyszczenia i wygładzania zarysowań, tak samo jak jest program który odczytuje z uszkodzonej płytki dane :slight_smile: