Błąd przy otwieraniu płyty DVD

Co to ma być ??

Po samej nazwie widać: poprostu dysk może być uszkodzony. Sproboj go jakos przeczyscic, podmuchac, moze to pomoze 8)

płytka jest po prostu zabrudzona, nawet zwykłą szmatką suchą przeczyść z kurzy i zabrudzeń i będzie działała :slight_smile:

Płytka może być źle nagrana. Nie piszesz nic czy prędzej dzialała. :?

sprawdz czy inne płytki ci odtwarza

takiej techniki przywracania płyty do użytku nie polecam , alkohol a zwłaszcza zmywacz do paznokci działają destrukcyjnie na nosniki zwłaszcza na te które sami nagrywamy(te płytki nie posiadają warstwy ochronnej w przciwieństwie do płytek tłoczonch fabrycznie)nie powiniśmy również opisywać płyt zwykłymi pisakami a zwłaczsza gróbymi mazakami(eksperymentalnie opisałem płyte gróbym mazakiem , zaraz po opisaniu działała ale na drugi dzień niestety już nie)do pisania po płycie są przeznaczone odpowiednie pisaki których tusz nie zawiera alkoholu.

Najlepszy do tego jest płyn do naczyń,bieżąca woda,gąbka i miękka szmatka i myć płyty spłukać i osuszyć.

Należy pamiętać że myje się i wyciera płyty po promieniu,czyli od środka na zewnątrz lub odwrotnie,nigdy nie po obwodzie.

Nie należy myć płyt które mają naklejki z papieru - wtedy wycieramy płytę od strony nagranej,mokrą miękką ściereczką z płynem i wycieramy do sucha.

Nie stosować żadnych środków chemicznych do mycia lub czyszczenia płyt.

I dlatego cytowany poniżej leci w niebyt

Do czyszczenia płyt cd służy Specjalny środek w postaci pianki przeznaczony do czyszczenia płyt kompaktowych. Usuwa silne zabrudzenia: plamy, odciski palców, warstwę kurzu, tłuszcze. Ważną zaletą produktu jest brak szkodliwych związków amoniaku i bardzo duża wydajność (100-150 płyt CD) producent Microchip strona firmy http://www.micro-chip.pl/index_biuro.php środek jest i wpłynie . środek mozna kupić w każdym sklepie z cześciami elektronicznymi

Heh… właśnie problem polega na tym, że jest to obraz płyty… i jest to plik *.iso i jest uszkodzony… :(, da się to naprawić (programem)?

niestety się nie da,własciwie sie zastanawiam, chyba z netu ściągnąłes jakis program (ale juz w to nie wnikam czy to legal czy nielegal) i niestety pozostaje ci kupienie orginału

O to czy legal czy nie to się nie martw, mam taki oryginał w biórku, to jest kopia bezpieczeństwa którą zrobiłem dawno temu i się przydała, bo płytą sie tak zarysowała, że… no ale dziś odpalam i kapa.

To teraz masz zonka :smiley: :smiley: :smiley:

Pierwszą czynnoscią po wykonaniu kopi bezpiezeństwa jest sprawdzenie czy ona działa, a potem działasz na kopi a oryginał na półeczkę z dala od dzieci 8) 8) 8) .

Ale to działało… tylko sie z… :D:D:D.

to dziwne, jak mogło działas skoro:

więc skoro masz uszkodzony plik iso to wogule ci sie to nie mogło odpalic i to juz za pierwszym razem, mi się wydaje że ty cos kręcisz,

a obrazu iso nie zniszczsz mechanicznie, zniszczysz tylko samą płytke, a obraz iso musiałes źle nagrać, wiec coś tu nie gra :frowning:

Ostatnio miałem bardzo dużo wirów, często resetowałem kompa bo się zawieszał, musiało się wtedy uszkodzić.

ale obraz iso nie ma jak się uszkodzic, co ty pleciesz, ja się bardziej zastanawiam nad tym ze masz nielegala, i wtym problem tkwi , skoro plik jest uszkodzony to znaczy że natknąłeś sie na plik typu fake i tyle :twisted: a teraz szukasz pomocy.

A jak tak mówisz ze masz tez w domu orginała tylko jest bardzi porysowasna, sa specyfiki do takiego czyszczenia i wygładzania zarysowań, tak samo jak jest program który odczytuje z uszkodzonej płytki dane :slight_smile: