Błąd przy próbie powiększenia partycji

Witam, tak jak w temacie, dodam jeszcze, że próbowałem tego dokonać w “Zarządzanie komputerem”.
Pozdrawiam.
Adnotacja%202020-06-18%20192621

Byłoby dobrze, gdybyś pokazał chociaż dolną część Twojego okna Zarządzania dyskami.

To jest pewnie Laptop nowy.Za dyskiem C na partycje z systemem który się intaluje podczas 1 uruchomienia. I to jest ta partycja.
Są dwie opcje:

  1. Format ze wcześniejszy usunięciem wszystkich partcycja (ja zawsze to robie)
    2 Usunięcie jej (nie zrobisz przywracania) i może coś się p…lić
    Taki układ ma np. Lenovo. MSI ale Asus nie
    Na Astor44 podobny przykład - nie powiększysz C kosztem nieprzydzielonej

Wczoraj powiększyłem C o wielkość nieprzydzielonej.

Ogólnie spróbuj zewnętrznych programów. AOMEI Partition Assistan lub MiniTool Partition Wizard Free. U mnie po raz kolejny lepiej sprawdził się ten drugi. Takie programy pozwalają wcześniej ustalić np. co trzeba zrobić przed samą zmiana partycji - jakieś konwersje, przesunięcia czy jeszcze inne operacje.

Jeśli już korzystać z programów firm trzecich, to najlepiej takich uruchamianych z pendrive/płyty w celu wyeliminowania ewentualnego konfliktu w systemie i bsoda.
Gparted rulez :wink:

Nie do końca. Wiele programów jak zauważy konflikt to proponuje ponowne uruchomienie i robi roszady przed bootem systemu. Gparted rozkłada ręce jak trzeba chociażby przekonwertować partycję czy pracować na nietypowo rozdzielonych partycjach.

Dla zainteresowanych:
Promocja na AOMEI Partition Assistant Pro 8.5 za free
https://www.comss.ru/page.php?id=4626
Oczywiście preparacja nośnika USB możliwa i tworzenie nośnika startowego spod boota :grinning:

Język polski w pakiecie.

voilà!

Może stwórz jakiś wątek podobny do [PC] Kupujemy tanio gry , bo promocje na aplikacje też się wielu przydadzą, a widzę, że masz źródła.

To jest ruski agent! Rozdaje szpiegi! :joy:

Dobry pomysł z tym tematem :wink:

A post was split to a new topic: Kupujemy tanio programy

Wątek utworzony:

2
Ogólnie próbowałem w aomei dodać to wolne miejsce do partycji, lecz przy łączeniu nie mogłem wybrać tej drugiej partycji.

Jak partycja F: jest pusta to robisz tak:

  • Scalasz ją z tą partycją pośrednią - najlepiej usuwając F: i poszerzając tę małą partycję
  • To co się utworzy zmniejszasz do pierwotnego rozmiaru zostawiając niezagospodarowane miejsce z przodu
  • powstałe miejsce łączysz z partycją K:

Ewentualnie spróbuj z MiniTool Partition Wizard Free, bo sam robiłem takie łączenie ostatnio i poszło - program automatyzuje sobie pewne operacje.

Już rozumie o co chodzi tak sie nie ta
Ten drugi dysk jest po systemie i go tak nie scalisz
Musisz najpierw usunąć ta 3 partycja bo ona ma inną flagę

Czyli mogę usunąć systemową partycję A: i partycje D: bez żadnych konsekwencji?

Jeden z dysków jest z systemem nie możesz tam usunąć tej partycji za nic !!!
Z tego co widzę miałaś system na tym drugim dysku a potem przeniosłem na pierszy
Nawet jak usuniesz pierwsza partrycje do do drugiej nie rozszerzysz w lewo. Rozszerzanie działa tylko w prawo Np do K mozna dołączyć da pustą (ale najpierw trzeba usunąc jak pisałem) ale nie można ja dołączyć do F