Błąd przy tworzeniu paczki DEB

Witam!

Eksperymentuje sobie na maszynie wirtualnej w QEMU, bo chcę mieć wszystko obcykane przed wyjściem Kubuntu Gutsy :slight_smile: Natrafiłem na taki problem: program Semantik nie chce się ‘spaczkować’. Wszystko robię tak jak w README. Mam odpowiednie zalezności, sprawdzam, kompiluję, ale nie chce mi się to instalować.

Robiłem różne próby, ale mimo fakeroota nadal nie mam uprawnień…

BTW: Jak uruchomić kQEMU? Pobrałem sobie QEMU i kQEMU, ale jakoś nie czuję by to drugie chodziło. Próbowałem dac w konsoli modprobe kqemu ale nie działało.

Mam nadzieję, że uda się jakoś pokonać ten problem :slight_smile:

Pax!

Odpal program z konsoli sudo nazwa programu. wtedy bedziesz miał odpowiednie uprawnienia

Próbowałem sudo… w tym rzecz, że polecenie ‘DESTDIR=paczka$’ nie jest wspierane przez sudo (command not found). Lepiej zrobię jak wkleję fragment z README:

Może mi ktoś napisać co mam wpisać do terminala? O co chodzi z ‘–prefix=/usr’? Bo o DESTDIR już się dowiedziałem, że zmienia domyślą lokalizację instalacji. Czytałem opis programu na

http://kde-apps.org/content/show.php/Se … tent=55242

i wiem, że wersja, której używam jest wolna ob błędu przy robieniu paczek. Odnoszę wrażenie, że ten mechanizm waf po prostu się z czymś gryzie.

Aha, i jeszcze to:

Pozdrawiam!

sudo -i

i wtedy działaj

lub

su - root

Niestety, nadal nic:

Czy można to zwalić na karb tego, że soft jest nadal w fazie alfa?

Pax!

Tego napewno nie :stuck_out_tongue:

Udało mi się zainstalować Semantika na maszynie wirtualnej, niestety, paczka z tego nie powstała :frowning: Przesiadłem się na główny system:

Próba zwykłej instalacji:

Potem próbowałem zrobić paczkę:

Za każdym razem to samo. Mam ten błąd od… od kilku tygodni, z każdą wersją Semantika mam nadzieję, że nowa wersja się zainstaluje, a tu zonk za zonkiem :frowning:

Czym mam to naprawić?

Pax!