Błąd przy uruchamianiu systemu


(Micro Fire) #1

Witam!

Mam peceta z win7. Po jakichś 2 tygodniach od jego zakupu od czasu do czasu przy uruchamianiu systemu wyskakuje ten błąd:

http://i43.tinypic.com/2a8nxfs.jpg - screen z laptopa (o nim niżej), na pececie są polskie znaki i nie zawsze jest ten sam kod błędu (znaczy się druga linijka od góry)

Najczęściej dzieje się to tuż przed ekranem logowania. Wtedy komputer się resetuje. I o ile wystarczy wtedy wyłączyć całkowicie komputer, potem dać 'Uruchom system normalnie (bo jak dam odzyskiwanie systemu to zawsze wyskakiwał ten błąd) i system się normalnie włącza, to ten błąd jest strasznie denerwujący. Wyskakuje średnio przy co 5 uruchamianiu komputera.

Żaby było ciekawiej, to jakiś tydzień temu na laptopie ojca wyskakuje ten sam błąd. Tyle, że na tym laptopie jest xp i ma on już jakieś 3 lata. I tu już niestety nie wystarczy po prostu wyłączyć tego laptopa, żeby błąd nziknął. Żeby było jeszcze ciekawiej, to ojciec mówi, że ten błąd wyskakuje tylko jak jest w domu, a jak jest w pracy to wszystko jest normalnie...

Co to jest i co z tym zrobić?


(model12) #2

Witam.może to się przyda

http://support.microsoft.com/kb/314063/pl


(Coloraps) #3

Sprawdź dysk i kości pamięci .

po starcie na zimnym lapciu może dysk lub ram fiksować.

Na wszelki wypadek sprawdź temp. Chipsetu i Procka.