Błąd przy uruchamianiu zestawu komputerowego

Witam, dzisiaj gdy chciałem uruchomić komputer, na ekranie wyświetlił mi się komunikat:

The boot configuration data for your PC is missing or contains errors

File: \EFI\Microsoft\Boot\BCD
Error Code: 0xc000014c

Dodam, że w ostatnich kilku dniach komputer po uruchomieniu działał bardzo powoli, aż wyskoczył komunikat “Your PC ran into a problem”, po czym komputer działał jak należy.

Dodam, że mam Windows 10

Od razu przepraszam za tytuł, ale dużo bylo zajetych i nie miałem pomysłu…

Może dysk twardy Ci pada. Pasuje to do objawów, które podałeś. W końcu BCD Ci uszkodziło i Windows nie może wystartować. (ale niekoniecznie, bo przyczyny też mogą być inne)

Uruchom płytkę lub USB z instalatorem Windows i w zależności od wersji Windows (nie podałeś jej) masz w instalatorze opcję “Napraw twój komputer”, potem “Rozwiązywanie problemów” i następnie “Zaawansowane opcje” i klikasz “Naprawa uruchamiania” (czy jakoś tak).

Płytki nie mam niestety…

To pobierz sobie obraz Windows tym narzędziem i zrób sobie bootowalnego pendriva z instalatorem Windows.

1 polubienie

https://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/windows_10-update/windows-10-filebootbcd-error-code-0xc000014c/c1bf10ef-72f2-4e31-bc1a-1c4d855e2703

Po wykonaniu /fixboot, czy /rebuildbcd, po wlaczeniu komputera wyswietla sie: Reboot and Select proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press a key, natomiast po rozwiazywaniu problemow uruchamiania wyswietla sie komunikat: Program Naprawa podczas uruchomienia nie mógł naprawić komputera