Bład przy uruchomeniu systemu - konieczność formatowania?

Mam do naprawy komputer. Przy uruchomieniu systemu a dokładnie gdzie jest sprawdzanie bootowanie wyskakuje, że na płycie i na dyskietce nie ma nic do bootowania a odnajduje na dysku. I na tym się wszystko kończy, komputer dalej komputer nie odpowiada. Próbowałem wy wyłączyć bootowanie z dysku, płyty itp. ale nie pomogło. Gdy włożę płytę z systemem to rozpoczyna się instalacja jednak jest dla mnie ważne aby ten system się uruchomił bez ponownej instalacji systemu. Czy jest taka możliwość?

Spróbuj skandisk zrobić

sprawdziłem dysk czy nie ma błędów tak jak pisałeś, efekt: teraz się nie wiesza tylko restartuje po sprawdzeniu bootowania (i tak bez końca).

Jakieś pomysły?

:arrow: Spróbuj HDD Regenerator :

viewtopic.php?t=78793&highlight=hdd+regenerator

viewtopic.php?t=78292&highlight=hdd+regenerator

viewtopic.php?t=73835&highlight=hdd+regenerator

:arrow: Instrukcja:

http://www.look.pun.pl/viewtopic.php?id=845

Uruchamiasz komputer z płytki i w konsoli odzyskiwania wydajesz komendy: fixboot oraz fixmbr.

Podpiąłem dysk do swojego kompa i przeskanowałem Kasperskim. Znalazł kilka wirusów, przede wszystkim na każdej partycji był plik który włączał się poprzez plik autorun.ini. Usunąłem owe pliki.

Próbowałem, jednak nie odczytuje mi w ogóle dyskietki (dyskietki startowej także nie chciała mi wczytać). Coś jest pewnie ze stacją dyskietek. Na CD nie mogę nagrać bo aktualnie nie posiadam sprawnej nagrywarki :stuck_out_tongue:

Teraz nie mogę przejść do do konsoli - nie wiem dlaczego. Jeszcze będę próbował.

Zaczynam kopiować ważne pliki z dysku i go sformatuje i będę musiał zainstalować od nowa system.

Jeśli macie jakieś inne pomysły/spostrzeżenia to proszę pisać…

Jeżeli już formatujesz, to dobrze będzie jak wcześniej wyzerujesz twardziela, łącznie z pierwszym sektorem dysku, zalecane jest to w szczególności po przebytej infekcji.

http://www.searchengines.pl/Wirusy-MBR- … 87162.html

rokko , szkoda trochę bo jestem już po formacie i instalacji systemu. Teraz jest niby wszystko ok.

Wirus, który był zainfekował kompa to: Worm.VBS.Solow.b

Dzięki rokko i Don_Filippo za pomoc. Pzdr