Bład przy uruchomeniu systemu - konieczność formatowania?

(matfeusz) #1

Mam do naprawy komputer. Przy uruchomieniu systemu a dokładnie gdzie jest sprawdzanie bootowanie wyskakuje, że na płycie i na dyskietce nie ma nic do bootowania a odnajduje na dysku. I na tym się wszystko kończy, komputer dalej komputer nie odpowiada. Próbowałem wy wyłączyć bootowanie z dysku, płyty itp. ale nie pomogło. Gdy włożę płytę z systemem to rozpoczyna się instalacja jednak jest dla mnie ważne aby ten system się uruchomił bez ponownej instalacji systemu. Czy jest taka możliwość?

(Filip Turek) #2

Spróbuj skandisk zrobić

(matfeusz) #3

sprawdziłem dysk czy nie ma błędów tak jak pisałeś, efekt: teraz się nie wiesza tylko restartuje po sprawdzeniu bootowania (i tak bez końca).

Jakieś pomysły?

(Filip Turek) #4

:arrow: Spróbuj HDD Regenerator :

viewtopic.php?t=78793&highlight=hdd+regenerator

viewtopic.php?t=78292&highlight=hdd+regenerator

viewtopic.php?t=73835&highlight=hdd+regenerator

:arrow: Instrukcja:

http://www.look.pun.pl/viewtopic.php?id=845

(Kolmar) #5

Uruchamiasz komputer z płytki i w konsoli odzyskiwania wydajesz komendy: fixboot oraz fixmbr.

(matfeusz) #6

Podpiąłem dysk do swojego kompa i przeskanowałem Kasperskim. Znalazł kilka wirusów, przede wszystkim na każdej partycji był plik który włączał się poprzez plik autorun.ini. Usunąłem owe pliki.

Próbowałem, jednak nie odczytuje mi w ogóle dyskietki (dyskietki startowej także nie chciała mi wczytać). Coś jest pewnie ze stacją dyskietek. Na CD nie mogę nagrać bo aktualnie nie posiadam sprawnej nagrywarki :stuck_out_tongue:

Teraz nie mogę przejść do do konsoli - nie wiem dlaczego. Jeszcze będę próbował.

Zaczynam kopiować ważne pliki z dysku i go sformatuje i będę musiał zainstalować od nowa system.

Jeśli macie jakieś inne pomysły/spostrzeżenia to proszę pisać...

(Kolmar) #7

Jeżeli już formatujesz, to dobrze będzie jak wcześniej wyzerujesz twardziela, łącznie z pierwszym sektorem dysku, zalecane jest to w szczególności po przebytej infekcji.

http://www.searchengines.pl/Wirusy-MBR- ... 87162.html

(matfeusz) #8

rokko , szkoda trochę bo jestem już po formacie i instalacji systemu. Teraz jest niby wszystko ok.

Wirus, który był zainfekował kompa to: Worm.VBS.Solow.b

Dzięki rokko i Don_Filippo za pomoc. Pzdr