Błąd przy zmianie klucza win xp

(system) #1

witam

chcę zmienić klucz w wind xp z spiraciałego na oryginalny i nie wiem dlaczego każda operacja zamiany klucza kończy się błędem ... :expressionless:

jak zmienić klucz na taki jak chcę ? (nie mam oryginalnej płyty a chcę wykorzystać legalny oryginalny klucz)

(Frog) #2

Skąd masz ten klucz?

(system) #3

ten oryginalny jest przyklejony do laptopa od spodu. wcześniej dobrze działał z systemem win xp media center w wercji ang. a chciał bym go uruchomić na systemie xp prof PL lub na xp media center PL z powodu braku płyty z poprzednim systemem (no i nie chciał bym i tak całego tego syfu który jest na obrazie płyty z systemem)

(lazikar) #4

krzysztof86i łamiesz licencje próbując robić takie zmiany systemu.

Kosz.

(system) #5

lazikar to może mi doradź w jaki sposób mogę uruchomić legalnie win xp za który przecież zapłaciłem nie łamiąc licencji zamiast zapełniać kosz

przecież nie kupie kolejnego skoro już raz za niego zapłaciłem!

mam klucz, i dokumenty (paragon) zakupu. jak w takim razie moge legalnie wykorzystać coś za co zapłaciłem? przecież nie płacimy za płytę cd tylko za licencje na korzystanie z windowsa. wiec skoro zapłaciłem już za to to chcę mieć możliwość korzystania z czegoś co jest moje.

(Karmazyn65) #6

Nie mam pewności, czy łamiesz taką próbą postanowienia licencji.

Moja niepewność wynika z faktu, iż Windows XP Media Center w zasadzie jest wersją US z nakładką MUI,

z czego tego wynika, że możesz zainstalować i aktywować system zainstalowany

z nośnika PL kluczem znajdującym się na COA Twojego komputera.

W tym celu przejdź na poniższą stronę:

Narzędzia aktualizacji klucza produktu w systemie Windows

Zaznacz ptaszka przy pozycji:

Przyjmuję do wiadomości fakt, że to narzędzie wyśle do firmy Microsoft powyższe informacje.

Kliknij przycisk: Pobierz i postępuj zgodnie z sugestiami programu.

(M Pk) #7

nie przesadzajmy z tym łamaniem licencji :slight_smile: Kolega zapłacił , proste instalujesz windowsa z kopi podajesz oryginalny klucz. Lub użyj Google pełno tych programów .Jest nawet wydany przez M$ :slight_smile:

(lazikar) #8

Możesz zainstalować wersje którą miałeś i użyć nakładki MUI by ją spolonizować.

Z info na PW wynika że nie masz ani płyty CD ani partycji ( którą usunołeś) W takim wypadku powinieneś zgłosić sie do producenta laptopa.

Instalacja innej wersji Windowsa nie wchodzi w rachubę, szczególnie jak piszesz o Win xp prof na którego licencji nie masz.

Karmazyn65 podał Ci przykład który mozesz wykorzystać, jednak nie w przypadku innego systemu niż masz na to licencje. Mówię o professional.

Temat przywracam ze względu na wyjaśnienia na PW.

(system) #9

cieszę się że temat powrócił :slight_smile:

skorzystałem z narzędzi MS i zmieniłem klucz (niestety przerwanie zbierania informacji o kompie w poprzednim windowsie zakończyło się błędami po restarcie kompa tak że nie mogłem sie zalogować ani zaktualizować klucza:| )

ale na nowo zainstalowanym windowsie zmieniłem klucz i teraz mam jeszcze pytanko - jak sprawdzić czy klucz naprawdę został zmieniony ? gdzieś w rejestrze chyba można odczytać jaki jest klucz ... tylko gdzie? albo jak ?

>>>>>> już znalazłem :slight_smile: program aida32 wyświetla klucz windowsa :slight_smile:

dzięki za pomoc