Błąd rozmiaru liter- Corel DrawX3

Witam serdecznie.

Wykorzystuję program Corel do projektowania napisów (np. szyldy).

Problem polega na tym, że wielkość litery zadana w pasku edycji tekstu jest inna od tej która jest w polu roboczym. W opcjach ustawiłem aby wielkość domyślna tekstu była podawana w milimetrach. W momencie kiedy napiszę np. ADAM ustawiając wielkość 40 to sprawdzając właściwości napisanego tekstu wyskakuje że ma 35,278 milimetrów.

Czy istnieje możliwość ustawienia w ten sposób aby wpisując wielkość 40 na ekranie po wpisaniu tekstu też było 40 ??

adampuch , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Wielkość czcionki musisz wpisać z klawiatury i wybrać wpisaną wielkość przed pisaniem .[standartowo nie ma takiej wielkości]

Lub zaznacz text i zmień wielkość czcionki .

Dokładnie tak robię. Wpisuję wielkość czcionki np 40 po czym ustawiam kursor w miejscu gdzie chcę pisać i piszę. Z tym, że faktyczna wielkość to nie 40 a 35,278 mm.

Wartość wielkości na pasku tekstu różni się od tej faktycznej na ekranie

Przekształć tekst w krzywe i rozciągnij… Te przykladowe 40 czcionki to raczej nie jest wymiarem w “mm” nawet po ustawieniu i nie wiem czy w ogóle się da ustawić.

Gdyby ktoś wiedział jak ustawić aby w pasku edycji tekstu wpisywana wielkość była podawana w milimetrach byłbym bardzo wdzięczny.

Robię dużo napisów które muszą być konkretnej wielkości. Byłoby to dla mnie duże ułatwienie jeśli nie musiałbym rozciągać wszystkich tekstów pod konkretny rozmiar.

P.S. np. w programie easySign kiedy wpisuję 40 to na ekranie jest 40 bez problemu. Jednak Corel jest zdecydowanie tańszym programem.

Opcje - tekst - domyślne jednostki dla tekstu.

Pozdrawiam.

Wielkość czcionki zmienia się po zaznaczeniu miejsca , musisz znowu zaznaczyć wielkość i pisać .

Przykład : http://w95.wrzuta.pl/plik/7BiUUrLGPNP/rysunek