BŁĄD: sorry scanner could not be initialized

witam!

Mam scaner hp scanjet 2200c i do tej pory byłem z niego b. zadowolony. Ostatnio otwieram jego aplikację (okno otwiera się) i wyskakuje błąd jak w temacie tj. sorry scanner could not be initialized. Mam xp z sp2. Zdecydowałem sie odinstalować i jeszcze raz zainstalować. Jeszcze przed rozpoczęciem instalacji z płyty komp elegancko znajduje scaner z tym tylko że wyskakuje informacja, że sprzęt został zainstalowany jednak wystapił błąd instalacji i może działać niepoprawnie (prawdopodobnie bierze sterownik systemowy). Mimo tego instaluję oryginalny sterownik z płyty, instalacja przebiega pomyślnie, uruchamiam komputer ponownie a tu kurcze znów: scanner could not be initialized. Sprawdziłem chyba juz wszystkie metody w trybie normalnym i awaryjnym, łacznie z czyszczeniem rejestru po odinsytalowaniu. Nawet zciągłem ze strony hp programik do usuwania pozostałości po sterownikach i aplikacjach scanerów, ALE I TO NIE POMOGłO.

wziąłem scaner do roboty i tez na xp zainstalowałem i chodzi aż miło. Nie chcę wierzyć, że dla głupiego scanera pójdzie format C :). Kiedyś dużo wcześniej ten sam scaner instalowałem na tym systemie i działał. Nie mam pojęcia co dzieje się teraz. Będę wdzieczny za pomoc.

pozdrawiam

kemot79

A może wystarczy przywracanie sytemu?

Nie mogę przywrócić system do żadnego wcześniejszego punktu - tez coś siadło, a przywracanie jest włączone. Zastanawiam się nad reinstalacja???

Lepiej świeży system?

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=25048

Czy scaner ma własne zasilanie?

Scaner USB - spróbuj jeszcze tak:

  • scaner odłączony od kompa

  • robisz czystkę po jego oprogramowaniu w systemie

  • robisz reinstalację portów USB i wyczyść wszystko co scaner z menadżera urządzeń - link.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=101306