Błąd sterownika LVPr2Mon Driver

Witam. 2 kwietnia w dzienniku zdarzeń pojawił się ten błąd 0x80040606 i za ch… nie mogę sie go pozbyć. Jest to błąd kamery internetowej Logitech. Przy uruchomieniu kamery komp restartował, po wgraniu nowego oprogramowania już nie. Jednak błąd nadal jest. Wertowałem juz różne forum Logitech i nic. Aktualnie już nie restartuje ale nie działa funkcja Video Effects. :? :? Jak sie pozbyć błędu.

Dodane 05.04.2011 (Wt) 12:56

Do uzupełnienia Everest podaje taki komunikat: Nie można uruchomić usługi LVPr2Mon Driver z powodu następującego błędu:

Parametr jest niepoprawny.

Dodane 05.04.2011 (Wt) 18:33

Witam. Zainstalowałem tą moja kamerkę na innym kompie z XP Home SP3 i wszystko działa. System nie pokazuje błędu 0x80040606. Video Effect działa. Więc co jest przyczyną, uszkodzony rejestr czy cos innego? Sprawdziłem chronione pliki komendą sfc /scannow. Dalej to samo. Mam XP Home SP3. Antywirus też nic nie wykrywa. Przywrócić system nie mogę bo nie wiem od kiedy kamerka wprowadza błąd do systemu. Odinstalowanie i zainstalowanie sterownika Logitech też nic nie zmienia. Aha jeszcze od wczoraj “zrywa” połączenie Video. Kamera to QuickCam E 2500. Nie chce mi sie z tego błachego powodu przeinstalować systemu. XP pracuje stabilnie. :? :?

Dodane 06.04.2011 (Śr) 14:54

Witam. Prosze o pomocny program do wygeneropwania Loga do sprawdzenia systemu. Może ktoś wypatrzy jakieś błędy. Sterowanie karty graficznej i płyty wgrałem na nowo. Nic to nie dalo, kamerka nie działa jak powinna i dalej wprowadza błąd sterownika.

Hej,

Na początku odinstaluj oprogramowanie i sterownik. Następnie przeczyść dysk i rejestr przy pomocy CCleaner’a. Po restarcie zainstaluj oprogramowanie i sterowniki jeszcze raz - oczywiście najnowszą dostępną wersję.

:arrow: Czy masz zainstalowane sterowniki do chipsetu płyty głównej?

:arrow: Czy kamerę podłączasz zawsze do tego samego portu USB? Jeśli tak, przy instalacji podłącz ją do innego z portów.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Witam. Zrobilem dokładnie jak radzisz. Odinstalowałem kamerę, uruchomilem CCleaner i dodatkowo pobrałem nowsze stery chipsetu, realtek i wgralem kamerkę z aktualizacjami. Dokładnie to samo. Mam takie komunikaty: błąd 0x80040606. Nie można uruchomić usługi Logitech LVPr2Mon Driver z powodu następującego błędu:

Parametr jest niepoprawny. Usługa Process Monitor zakończyła działanie; wystąpił następujący błąd:

System nie może otworzyć określonego urządzenia lub pliku.

Pozdrawiam.

Hej,

Przeczyściłeś i dysk, i rejestr?

Tego próbowałeś?

:arrow: Instalujesz kamerę z konta o uprawnieniach administratora?

:arrow: Jak uruchamiasz kamerę - przez program Logitech’a czy poprzez eksplorator Windows?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Witam. Kamerka jest w autostarcie, współpracuje z GG i Skypem i wcześniej było dobrze. Problem pojawił sie jakoś ostatnio. Już próbowałem różnie i dalej to samo. Najciekawsze, że mam drugi komp i tam ta sama kamera działa i nie ma błędów. Administrator jest ogólny, mam jedno konto. Sprawdzałem nr błędu na google, ale nie mogę za bardzo zrozumiec jak się go pozbyć. Translator tłumaczy bez sensu.

Hej,

Ja znalazłem coś takiego. Oczywiście poniżej tłumaczenie. :slight_smile:

:arrow: Upewnij się, że zainstalowana jest najnowsza wersja QuickCam,

:arrow: Zrób kopię folderu C:\Program Files\Common Files\LogiShrd do katalogu C:\Program Files\Common Files\Logitech,

:arrow: Odinstaluj QuickCam oraz QuickCam Drivers poprzez aplet Dodaj/Usuń Programy Panelu sterowania,

:arrow: Zrestartuj system,

:arrow: Zainstaluj najnowszą wersję oprogramowania do kamery.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Witam ponownie. Również znalazłem tą podpowiedź. Sprawdzę dopiero wieczorem. Dzięki. Pozdrawiam.

Hej,

Daj znać, czy coś się w tej kwestii ruszyło.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Witam. Nie pomogło, dalej to samo.

Hej,

Spróbuj przenieść zawartości folderów ze sterownikami, które zainstalowały się na wspominanym przez Ciebie drugim komputerze, do tych samych miejsc w problematycznym systemie. Czy po tym zabiegu i zrestartowaniu systemu coś się zmieni?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Witam. Przeniosłem foldery ze sterownikami kamery z Program Files /Logitech i /Logishrd z komputera, gdzie kamerka działa bezproblemowo do drugiego i zrestartowałem system. Niestety nic to nie dalo. Zastanawia mnie, że na forum Logitech ten błąd aplikacji Video Effect jest dość często poruszany i jakoś Logitech nie wypuszcza aktualizacji rozwiązującej ten problem. Pozdrawiam.

Dodane 10.04.2011 (N) 23:56

http://wklej.org/id/510296/

http://www.wklej.org/id/510297/

Witam. Do sprawdzenia podaje loga.

Hej,

Trochę wygląda to na jakiś konflikt programowy. Czy instalowałeś przed wystąpieniem problemu jakieś programy? Jeśli tak, to jakie? A może masz na przykład cały czas włączonego Skype’a, który rezerwuje sobie dostęp do kamery?

Powyżej masz lokalizacje plików instalowanych do kamerki. Czy w tego drugiego komputera przeniosłeś pliki dla tych trzech lokalizacji?

Zrób to samo z jedną zmianą - skopiuj to do katalogu C:\Program Files\Logitech.

Też mnie to dość mocno zastanawia…

Jeśli chodzi o logi to niestety nie są one moją mocną stroną, dlatego poproszę kogoś o spojrzenie na nie. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Witam. Zauważyłem, że w Program Files/Common Files jest tylko /logishrd, także wcześniej tak było. Nie było takiej lokalizacji Program Files/Common Files/Logitech (chyba, że jest ukryta). Logitech znajdował sie w Program Files/Logitech. Katalogu z Dane Aplikacji nie ruszałem. Co do Skypa i GG to mam je wyłączone z autostartu. Zauważyłem już wcześniej, że kamerka koliduje ze Skypem jak GG jest włączone. Postaram sie skopiować foldery jak polecasz. Pozdrawiam.

Hej,

Bardzo możliwe, że folder ten jest ukryty.

Sprawdź dokładnie, co znajduje się w tym folderze.

Nowe GG umożliwia wideokonferencje. Jednakże sama kamera może być wykorzystywana w danej chwili tylko przez jedną z aplikacji - albo GG, albo Skype. Jeśli włączone są obie pojawia się konflikt i problem.

Daj znać, czy coś z tego wyszło.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Witam. Skopiowałem logishrd z Common Files do Frogram Files/Logitech, niestety nic to nie dało. Sprawdziłem wszystkie katalogi, również te ukryte, w obu komputerach. Jedyną różnicę jaką znalazłem jest nazwa folderu pisana małą i dużą literą - logishrd i LogiShrd. Zmiana wielkości liter także nic nie zmienia. W załączonych logach jest w jednej z rubryk dużo błędów. Być może brakuje czegoś w systemie lub jest coś uszkodzone ? Niestety jeszcze nie potrafię tego zrozumieć. Pozdrawiam.

Hej,

Akurat nazwa folderu z dużymi czy małymi literami nie ma żadnego znaczenia.

A co dokładnie można tam za informacje znaleźć?

Instalowałeś w systemie jakieś zmienione schematy graficzne, na przykład takie upodobniające system do Visty lub Windows 7?

Pozdrawiam,

Dimatheus