Błąd stop:0000144 unknown hard error, instalacja Visty

Witam, mam zainstalowanego Windowsa XP, chciałem też mieć Viste ultimate 32 BIT, przy włączonym XP włożyłem płytke z vista ultimate, instaluj teraz, wybralem partycje D, bo na C mam XP, kopiowanie plików, zrestartował sie komputer na czarnym tele Windows Install, nacisnołem ENTER, wczytuje się zielony pasek, znika pokazuje sie kursor na czarnym tle, znika i niebieskie obraz w górnym lewym rogu - stop:0000144 unknown hard error.

Bardzo proszę o pomoc, mój sprzęt:

Procesor: 3GHz

DDR2 1GB

Karta Graficzna: 8600GT DX 10 (dlatego chcialem miec Viste)

Z góry dziękuję za wszelkie informacje. Pozdrawiam.

instalator Visty uruchamiaj z płyty CD a nie z systemu.

ale ja mam Viste na DVD

No to z DVD (oczywista oczywistość). Wybierz w Biosie boot DVD. Musisz mieć napęd DVD. :lol:

a nie moge zainstalowac Visty po przez XP włożyc płyte DVD visty i zainstaluj teraz ??? Napend mam DVD (Pioneer) :lol:

gregoryfx patrz…ustaw w biosie bootowanie z dvd…potem wkładasz płytke z vista i reset…ładuje sie ładny, przejrzysty instalator visty ;] z xp instalka visty raczej odpada…

OK, dzięki tylko tu jest problem jak wkładam płytke i w biosie ustawiam Bootowanie DVD jako 1 to nic sie nie dzieje wgrywa sie XP jak włoże płytke instalacyjna XP to pisze nacisnij dowolny klawisz to spowoduje rozruch płyty a przy płytce visty nic sie nie pokazuje jak by nie widzial. Jest na to jakies lekarstwo ? Tak to wyglada jak by nie bło na plytce Bootowania a sprawdzalem na drugim kompie to samo. Więc w czym moze byc problem ?

Proszę o jakies Lekarstwo bo chcialem przetestowac nawa karte graficzna

ja wlasnie w taki sposob zainstalowalem jak opisał Technik_elektro i zero problemow ustawilem w biosie i odrau mi zapytalo czy chce zainstalowac VISTno i Vista wio :slight_smile: i pojechało… dzieki za rade i prosty sposob na rozwiazanie tego problemu bo na innych stronach to ze 3 strony trzeba bylo czytac a i tak nie działało :slight_smile: pozdro

Zrób tak: w BIOSie ustaw bootowanie dla CD/DVD na pierwszym miejscu, pozostałe opcje bootowania ustaw na Disabled, włóż płytkę z Vistą do napędu, zapisz zmiany w BIOSie :slight_smile: Powinien zacząć odpalać się instalator. Jeżeli tak się nie stanie to przyczyną może być to, że płyta, którą posiadasz nie jest bootowalna.

Pozdrawiam