Blad SU0013 przeinstalowanie z XP na win 98

:frowning: juz mam dosc XP kolejne formatowanie nie przynosi efektów - czyszczenie wgrywanie instalownie neo i ciage uruchamia sie bez pliku boot.ini i ciągle te same “szkodniki” Postanowiłam przejsc na win98 - zrobiłam pewnien blad ( nie wyłaczyłam Suprer Star’a) i teraz mam schody - ale nic to teraz dysk twardy z kompa na kt mialam XP jest w kieszeni tego kompa z kt do Was pisze ( syst operacyjny Win 98)

Oto moje pytania

  1. Jak przypiac paski i kabelki zeby komp widzial i dysk wymienny i CD wczesniej nie widzial dysk wymmienny a nie widzial CD - jednak xle go odczytywał.

  2. Jak sfrmatowac ten dysk? Format nie dziala

Licze na pomoc kogoś kto ma troche czasu i poprowadzi mnie teraz przez “TO” do konca :?

Pozdrawiam

========================

proszę o zmianę tytułu na konkretny --> inaczej śmietnik

monczkin

No to zrób to tak:

  1. Dysk ten z win98 ustawiasz na Master masz do tego specjalna zworkę z tylu dysk

2.Napęd ustawiasz również na master tylko pamietaj aby w biosie ustawic go jako second master

3.Dysk wymienny ustawiasz na Slave

Instalujesz program Paragon Partition Manager i w nim formatujesz ten dysk z xpkiem po ponownym uruchomieniu kompa dysk masz sformatowany i tak robisz z każda partycja (jesli oczywiscie chcesz z dysku Xp)

Pozdro.

P.S. Pamiętaj tylko żeby ten dysk z winxp podłaczyć do innej taśmy sygnałowej niz naped i dysk za win98

czekaj czekaj … teraz mam CD a nie widze wymiennego mam Jak podlacze kabelek i Tasme do kieszeni z dyskiem wymiennym nie widze CD romu -chyba bedzie on potrzebny do formatowania ?

Złączono Posta : 11 Listopad 2005, 15:19:51

Mam P Magic na twardym z win 98 - to wystarczy?

No to kombinuj z kabelkami zrób może tak żeby dyski były na jednej taśmie a napęd na oddzielnej a Partition magic wystarczy tylko musi byc wersja full:P

Ale te napędy widzi bios???

jak na master :-/ jaka zwrotke :?

Złączono Posta : 11 Listopad 2005, 15:29:24

Mam full MP:-D

Z tyłu dysku obok tych pinów do podłączania tasmy masz jeszcze takie 4 pinowe wejście na któryms z nich jest taka mała kosteczka(zworka) wysuwasz ja i nad tym masz instrukcje jak jest master i tak wsuwasz te zworke:d

sek. kopiuje płytke instalke na tw dysk :-/ czyli znowu musze odkrecac :cry: - nic nie widac :>

bez srubokreta sie nie obedzie :smiley:

teraz mam i CD rom i kieszen - jednak jak wsune dysk mam blad Ex. i komp. sie zawiesza… jak restartuje z wsunietą kieszenia chce uruchomić system z dysku z kieszeni … a tam - ten uszkodzony z XP ze sterownikami z WIN 98. Wiec znowu sie zawiesza :-/