Bład systemu windows przy grach

Witam! Otóż podczas grania w obojętnie jaką grę czy to DSJ czy Fifa Euro 2000 po pewnym czasie dłuższym lub krótszym na ekranie monitora pojawia się na niebieskim tle przez sekundę jakiś błąd systemu Windows XP i nawet nie mogę zdążyć go przeczytać i komputer się sam resetuje. Próbowałem robić format, ale to nic nie dało :frowning: Wiecie może od czego to jest?

Mój komp:

Typ procesora: AMD Duron, 900 MHz (9 x 100)

Nazwa płyty głównej: ECS K7S5A (5 PCI, 1 AGP, 1 AMR, 2 SDR DIMM, 2 DDR DIMM, Audio)

Mikroukład płyty głównej: SiS 735

Pamięć fizyczna: 192 MB (SDRAM)

Typ BIOS’u: AMI (12/15/01)

Karta wideo: NVIDIA RIVA TNT2 Model 64/Model 64 Pro (32 MB)

Akcelerator 3D: nVIDIA RIVA TNT2 M64

Monitor: Monitor Plug and Play [NoDB] (803501)

Dysk fizyczny: WDC WD400BB-75DEA0 (37 GB, IDE)

Dysk fizyczny: ST340823A (40 GB, 5400 RPM, Ultra-ATA/100)

Napęd dysków optycznych: HL-DT-ST DVD-ROM GDR8161B (16x/48x DVD-ROM)

Pozdrawiam

1.cos sie przegrzewa?sprawdz czy wiatraki sie kreca(grafika i procesor), radiator nie jest mocno zakurzony.sprawdz rowniez czy radiator na cpu nie jest zbyt goracy (powinien byc cieply ale nie powinien parzyc).

2.moze zasilacz wymieka?sprawdz napiecia - miernikiem, nie wierz programom czy biosowi - zazwyczaj klamia.co to za zasilacz?

3.uszkodzona pamiec?jezeli tylko w grach to raczej nie,ale lepiej sprawdz np.memtest’em

a moze po prostu jest jakis problem ze sterownikami np.z dx lub konflikt , choc stawialbym raczej na przyczyne sprzetowa - patrz p.1-3.

Te niebieskie tło to nazywa się bluescreen.

Tu masz jak zatrzymać tego bluescreena

kliknij prawym przyciskiem myszy na mój komputer potem właściwości, zaawansowane potem uruchamianie i odzyskiwanie (ustawienia) i w polu awaria systemu odznacz automatycznie uruchom ponownie.

Teraz można przeczytać co na tym bluescreenie pisze, jak możesz to napisz nam co tam pisze.