BŁĄD- udostępnienie połączenia internetowego

Witam

mam taki problem, ponieważ mam internet z radiówki odbierany przez kartę bezprzewodową wmontowaną na PCI gdy włączam kartę sieciową, tą standardową co jest na płycie głównej i zaznaczam w niej opcje UDOSTĘPNIANIE POŁĄCZENIA INTERNETOWEGO rozłącza mi się internet czy może to blokować dostawca żeby nie rozdzielać internetu na inne kompy ?

nie mam pojęcia co z tym robić

Bo masz zaznaczyć udostępnianie połączenia na karcie radiowej, którą odbierasz sygnał.

Druga karta ustawi się najprawdopodobniej na adres 192.168.0.1 i będzie przesyłać sygnał dalej. Na czas konfiguracji najlepiej powyłączaj wszystkie firewalle, bo mogą być problemy z połączeniem.

to jest takie połączenie: z anteny idzie kabel do karty bezprzewodowej, a żeby puścić internet na drugiego kompa przez LAN muszę zaznaczyć w połączeniu lokalnym tą opcje UDOSTĘPNIANIE… gdy ją zaznaczę rozłącza mi się net

Pisałem wyżej.

W karcie, do której idzie kabel z anteny musisz udostępnić internet na drugą kartę, która będzie podłączona do sieci LAN.

no wiem, mam w jednym komputerze dwie karty jedną bezprzewodową a druga LAN i w obu musze to zaznaczyć w bezprzewodowej jest i działa dobrze ale jak zaznazam w LAN to już sie net rozłacza

Konfigurację udostępniania połączenia robisz tylko na jednej karcie i to na tej na której masz internet w danym momencie. Druga kartę pozostawiasz bez zmian najlepiej ustawioną na Full automat. Po włączeniu udostępniania na karcie bezprzewodowej karta lan przestawi Ci się na konfigurację z IP 192.168.0.1 i maską 255.255.255.0. Na niej już nic nie ruszasz. O ile nie masz żadnego firewalla programowego to na drugim komputerze wszystko powinno już działać i powinien być internet.

oki dzięki sprawdze :slight_smile: