Błąd update.exe - instrukcja spod 0x... odwołuje się do pamięci pod adresem 0x... Pamięć nie może być read. - po skanach zero detekcji


(Allegrowe88) #1

Podpięłam się pod stary temat, bo wydawało mi się to najsłuszniejsze, żeby nie dublować identycznego problemu. Nie jestem pewna, w czym to przeszkadza, ale może spróbuję jeszcze raz, bo zależy mi na rozwiązaniu problemu.

 

Od kilku dni pojawia mi się komunikat: instrukcja spod 0x7505e5a8 odwołuje się do pamięci pod adresem 0x00000000. Pamięć nie może być read. - odnosi się do procesu update.exe, więc nijak mi to nie było pomocne. Co mnie zdziwiło, to fakt, że taki sam komunikat (podobno z identycznymi kodami) pojawił się na drugim komputerze, na którym nie dokonywano żadnych zmian (ja u siebie instalowałam tylko grę z obrazu płyty - nie korzystam z nigdy napędu, do starszych gier porobiłam sobie kiedyś obrazy). Komunikat pojawił się w ten sam dzień, co u mnie. Oba komputery to windows 7 64-bitowe (na moim włączone aktualizacje automatyczne, na drugim nie) i jedyne programy, jakie mamy zbieżne, to antywirus Avira, CD Burner, Nvidia GeForce Experience i AVG Tune Up Utilities. I Alcohol 52%, tam ciągle wyłączony, u mnie sporadycznie w ruchu.

Komunikat pojawia się 2-3 razy dziennie, na tamtym komputerze podobno rzadziej albo po pierwszym dniu już wcale nie.

 

Po przejrzeniu miliona tematów w necie, pomyślałam, że może tutaj uzyskałabym jakąś pomoc, więc zrobiłam log. Wcześniej sprawdziłam dyski i pamięć pod kątem błędów, przeskanowałam za wirusami, malwarebytes anti-malware i  adwcleanerem. Nic nie znalazło, a błąd jak się pojawiał, tak się pojawia i bardzo zwątpiłam.

 

Logi:

FRST http://wklej.org/id/1765722/

addition: http://wklej.org/id/1765723/

 

 

 


(Atis) #2

Nie widać infekcji.

Prawdopodobnie Avira powoduje ten błąd.


(Allegrowe88) #3

Dzięki, obstawiałam ją od samego początku, ale ostatecznie nie byłam pewna. Poczekam co będzie, ewentualnie zmienię antywira.