Błąd visty - brak pliku ntoskrnl.exe

Kurcze… może Wam się ten post wydać głupi, jak od blondi… ale przysięgam włosy mam ciemne : D

Nie no C++, html i takie tam sprawy to potrafię… w sensie nauczyć się, przyswoić… ale to co mam w środku w kompie to dla mnie czarna magia…

Plik ntoskrnl.exe mam uszkodzony, co gorsza mam Windows Vista Home Premium… i dziś po raz pierwszy żałuję, że nie zmieniłam tego cholernego systemu…

Ale nawet nie wiem gdzie mam płytkę… i czy w ogóle miałam… nie zwróciłam na to uwagi, kupując laptopa to cudo było zainstalowane od razu…

I teraz nie bardzo wiem co zrobić, muszę szukać kogoś kto ma taką płytkę? Znaczy dokładnie HP czy może to być jakaś inna Wiśta?

A jak nie może, nie znajdę swojej… to wszystko się utraci jeśli spróbuję jakiś inny system wypalić?

I w ogóle… miałam też problemy z czytnikiem CD… i nawet nie wiem czy mi ruszy z jakiejkolwiek płytki…

Jest 6 rano… masakra…

A najgorsze, że po weekendzie musiałabym mieć sprawny lapciak…

P.S.

Może ktoś z okolic Katowic-Tauzena? *szczerzy się*

jest to aplikacja znajdująca się w katalogu Windows System32\Driver Cache\i386-ma to XP-czemu uszkodzony?nie chodzi Tobie napęd cd.? spróbuj wrzucić od kogoś np.na pendrajwa i przenieś do siebie :lol: a po wekendzie z bejzbolem do sklepu gdzie sprzedali Ci bubel :smiley: dokładniej co i jak przeczytasz też o tym na forum poniżej ktoś inny ma podobny problem

Tylko, że ja mam Wiśtę nie XP…

Nie wiem też za bardzo czy ktoś ma ten plik… no i jak go przenieść : /

EDIT: dobra… skopiowałam ten plik z laptopa matki… mam go na pentdrive…

Tylko ktoś mi powie jak ja mam to skopiować na swój?

pentdrive u siebie pod usb-dalej kopiuj-wklej :smiley:

Ale jak kopiuj wklej jak mi się on nie włącza… znaczy nie ładuje…

Mam komunikat, że nie da się, brak pliku i tyle… : (

Spróbuj go dodać w trybie awaryjnym (F8 po włączeniu komputera(przed ładowaniem Visty)). Jeśli się nie da to czeka Ciebie format ale nie zawsze.

Awaryjny też mi się nie włącza…

Najpierw myślałam by skopiować w DOSie, ale DOS nie widzi USB, no nie?

Poza tym ktoś mi napisał, że w laptopie nie ma DOSa… (?)

No to nie wiem… a jakby linuksa rzucić z pent drive?

Proszę zmienić temat postu na konkretny, opcja edytuj i popraw.JNJN

POCZYTAJ na forum zagadnienia dotyczące visty może tam znajdziesz odpowiedż ja mam XP.nie wiem może czeka Cię reinstalacja systemu-matka nie ma płytki?od swojego lapka?pewnie nie sklepy rzadko dają chyba że zapłacisz dodatkową kasę-spróbuj u matki jak jest wszystko ok’ zrobić płytkę bootowalną jej systemu i wgrać do siebie-czyli-reinstalacja :frowning:

Ja mam Vistę ale Ultimate…

Jednak możesz spróbować:

http://www.speedyshare.com/547604983.html

Jak zdobędziesz sprawną stację, to zassaj u kogoś jakiegoś linuxa live (najlepiej ubuntu) i w nim ściągnij i skopiuj…

Jak nie, to poszukam ci jakiegoś na pendriva…

[Edit]

Ten idzie z pendriva:

http://www.slax.org/get_slax.php?download=tar

Rozpakuj to WinRAR’em na pendriva, wejdź do folderu boot na pendrivie i 2x klik w bootinst.bat

No mam go… tylko, że jak próbuję zbootować laptop z pent drive to wyskakuje błąd dysku, a inaczej się nie da… nie odpalę tego pliku o którym piszesz no bo jak? Nie mogę włączyć nic na tym laptopie : (

Ale wywala ci błąd dysku twardego czy błąd pendriva? Bo jak pendriva to nie jest źle, wystarczy inny linux :slight_smile:

Ale ja nie wiem jakiego dysku…

Każę mu się zbootować ze śledzia i się bootuje… tylko że z chwilą gdy się powinien linux zacząć ładować wyskakuje

Błąd dysku

kliknij dowolny klawisz by zresetować…

i jeszcze bez ł i ą… tylko ze znaczkami durnymi… i jak klikam to nic, pojawia się ten sam komunikat.

Ale ściągnęłaś U KOGOŚ tego slaxa, wypakowałaś na pena i odpaliłaś to cośtam.bat? Napisz dokładnie co się dzieje z włożonym pendrivem, wyciągniętym, z włożoną płytką i bez…

Już wiem co zrobiłam źle : * wielkie dzięki! Jeszcze nie wiem czy uda mi się w pełni rozwiązać mój problem, ale już linux ruszył : D