Błąd w aktualizacji Javy JRE 7

Witam.

Chciałbym prosić was o rady i wskazówki w kwestii dotyczącej aktualizacji oprogramowania Java 7 Update 21.

Mam włączoną usługę autoaktualizacji Javy i ostatnio dostałem jak zwykle w trayu komunikat o nowszej wersji (Update 25). Kliknąłem więc by zaktualizować i … także jak zwykle okazało się - gdyż tak dzieje się już u mnie od kilku dobrych aktualizacji - że proces nie ten mógł się dokończyć, wyświetlił się błąd Installation failed wraz z poleceniem żeby spróbować raz jeszcze, a z _ Panelu sterowania _ zniknęła ikonka Panelu kontrolnego Javy.

Usunąłem więc poprzednią wersję w Panelu sterowania, przeczyściłem komputer m.in. CCleanerem, część folderów także pousuwałem ręcznie i po restarcie pobrałem na nowo Javę 7 Update 25 i jest OK.

Przypomnę raz jeszcze - taka sytuacja powtarza się u mnie już kilka razy.

I moje pytanie jest takie - dlaczego to jak zaobserwowałem już nieomal standardem stało się, że aktualizacja tej Javy przebiega problematycznie, generuje błędy ?

W czym może tkwić przyczyna tego, chciałbym to wyjaśnić i problem rozwiązać ? #-o

Problem polega prawdopodobnie na tym, że firma Java jednak zaleca przed instalowaniem nowej wersji, odinstalowanie starej. W niektórych komputerach może to nie mieć znaczenia i program daje się nadinstalować bez problemu, ale w innych owszem, może być konieczne.

Ah, więc to tak, muszę przyznać że nic mi o tym nie wiadomo aby firma Java Oracle Corp. cokolwiek zalecała.

Chyba, że coś przeoczyłem na stronie domowej pobierania ?

Oczywiście wcześniej wiedziałem, że w razie jakichkolwiek problemów z Javą należy dokładnie odinstalować poprzednią wersję/wersje i dopiero ściągać na nowo. No, ale to co innego póki co o tym nie wiedziałem.

To raz.

A dwa to - nawet zakładając nawet, że tak jest - to trochę bez sensu bo po pierwsze po co w takim razie aktualizować - przecież trzeba zreinstalować i to do nowszej wersji, a po drugie - no z samego tego faktu jeszcze niewiele wynika i wskazuje raczej na drugą część Twojej wypowiedzi, czyli że z jakichś powodów na niektórych systemach i komputerach nie da się aktualizować.

Jakie to są lub mogą być powody dokładnie ?

I czy można coś na to poradzić ? Mam Windows XP Pro SP3 32-bit.

Jeśli trzeba innych danych, podaj jakie ?

Widocznie przeoczyłeś ten tekst: http://www.java.com/pl/download/faq/remove_olderversions.xml To strona domowa pobierania Javy.

Tak, najwyraźniej to moje niedopatrzenie dzięki. Ale może od innej strony, ja być może i czytałem wcześniej ten tekst, ale błędnie go wtedy zinterpretowałem, nie wiedziałem że dotyczy to także aktualizacji.

Od tej pory w takim razie będę miał to na uwadze.

Ale czy to wyjaśnia faktyczną przyczynę błędów tej aktualizacji u mnie poza poza tymi wymogami bezpieczeństwa opisanymi na tej stronie ?

W czym może tkwić ten problem u mnie, że na tym systemie jednak nie da się aktualizować ?

Bo to o czym piszesz jest faktem, z którym się nie dyskutuje.

A co jest tą prawdziwą przyczyną ?

Czy zalecenie firmy Java należy rozumieć dosłownie ?

No tak, ale pisałeś też na różnych systemach z tym bywa różnie ?

Więc jak ostatecznie ?