Błąd w aplikacji windows update

Witam kupiłem nowego laptopa hp z systemem wind7 i po dokończeniu instalacji chciałem go z aktualizować i tu się pojawił błąd: windows update cannot currently check for updates, because the service is not running. you may need to restart your computer. Uruchamiałem już kilka razy ponownie komputer i już nie wiem o co może chodzić .

Proszę Was o pomoc,

because the service is not running usługa jest wyłączona zobacz czy masz włączone aktualizacje automatyczne

tak mam włączone

Jest jakiś kod błędu (np 0x80072EFD) ,próbowałeś wyszukać ręcznie ?

nie niema żadnego kodu błędu

Polecam przejrzeć forum Microsoft, w szczególności narzędzie Fix WU Utility.

to jest narzędzie do rozwiązywania problemow i ono mówi ze jest wszystko ok

Klawisz Win+R wpisz services.msc >ok .Usługa Windows Update Stan -Uruchomiona -Typ uruchomiania -Auto opóźnione -tak masz ?

tak automatic (delayed start) bo mam ang menu

Event Viewer > System > Filter Current Log > Event source > WindowsUpdateClient >Task Category > zaznacz dwie pozycje .Otwórz te zdarzenia i skopiuj i wklej treści błędów -jeżeli są .Po tym rozwiń Applications and services log > Microsoft > Windows > WinUpdateClient i podaj jakie informacje są.

Dodane sobota, 11 wrz 2010, 14:02

Uruchomiona ?

jak mam sie tu dostac

uruchomiona

Wpisz w Menu start Event Viewer i kliknij.

no tak zrobilem ale tam jest inaczejj troche

Możliwe ,pisałem mniej więcej bo ja mam Viste ,co jest inaczej ,nie dasz rady dojść do tego o co mi chodzi ?

moze szybciej bedzie na gadu gadu moj numer to 4109412

Niestety nie .Nie obraź się :slight_smile: .Forum jest od tego :wink:

Dodane sobota, 11 wrz 2010, 14:38

chwile to potrwa zaraz spróbuje do tego dojsc

Dodane 12.09.2010 (N) 11:32

zrobiłem recovery i jest to samo, nie wiem już kończą mi się pomysły

Mam ten sam problem, wysłałem laptopa HP do serwisu. Wymienili mi płytę, dysk i przysałali ale windows update nadal nie działa:(

Dodane 28.10.2010 (Cz) 20:23

Koledzy serwis HP przysłał mi aktualizację, która zlikwidowała ten problem. Jak ktoś bedzie potrzebował pomocy bo w nowym laptopie HP nie działa mu windows update niech napisze do mnie jaroslaw.strus@wp.pl to wyślę mu tą aktualizację. Szukałem rozwiązania 3 miesiące i dopiero dziś zadziałało:)