Błąd w działaniu niektórych programów

Mam Windowsa Xp professional Sp2 i po zainstalowaniu nie których programów nie moge ich otworzyć np. po zainstalowaniu odtwarzacza filmów SubEdit i po kilku próbach jego uruchomienia, przestaje działać,

facio3721 , jak wygląda sprawa wirusów, możesz napisać dokładniej co to za błąd?

to raczej nie jest wina wirusa ponieważ jestem świeżo po formacie który zrobiłem właśnie z powodu nie działających programów

dokładniej tego sie nie da opsiać

facio3721 , ponowna instalacja programu nie pomaga? Wyczyść rejestr z resztek programu po jego odinstalowaniu, używając programu np. Easy Cleaner.

wiesz nie jestem taki obcykany, napisz jak to zrobić żeby nic nie popsuć:)

facio3721 , najpierw odinstaluj program. Zobacz czy to coś da.

odinstalowywałem i instalowałem kilka razy za każdym razem jest to samo najpierw działa a po potem nie da sie go uruchomic;/

przeczyść rejestr, programem który podałem wyżej.

po wyczyszczeniu rejestru bede musiał znowu zrobić format?

facio3721 , nie, jeśli nie wyczyścisz całego :). Usuń tylko wpisy po programie który usunąłeś, a który nie chce się uruchomić.

no tak ale SubEdit to nie jedyny program z którym mam ten problem, np. najnowszy hitman również po jakimś czasie przestaje działać, najnowszy deamoon tools też przestaje działać itp itd:(

facio3721 , wejdź do konsoli odzyskiwania i polecenie chkdsk zrób też scan disc.

a ta konsola to gdzie jest, wiesz ja wiem o kompach tyle co przeciętny user, postaraj sie tłumaczyć troszke jaśniej:)

facio3721 , wkładasz płytkę instalacyjną od Windowsa, potem wciskasz R, (podajesz hasło administratora jeśli takie jest założone), wybierasz do której wersji systemu Windows chcesz się dostać i tam wpisujesz polecenia.

kliknij START -->wszystkie programy–>akcesoria–>wiersz poleceń

w okienku które wyskoczy wpisz chkdsk x: gdzie x to litera twojego dysku

jeżeli skanujesz partycję na której jest system wyskoczy ci że program nie może tego zrobić bo partycja jest używana i czy chcesz to zrobić przy następnym starcie kompa oczywiście naciskasz t , enter i resetujesz kompa

zrobiłem tak jak napisał Nic ciekawego przez start… i pokazał mi sie komunikat: “Znaleziono błędy.CHKSDK nie może kontynuować w trybie tylko do odczytu” Co powinienem teraz zrobić?

facio3721 , zrobić to z konsoli odzyskiwania, tak jak pisałem.

no więc włożyłem płyte od windy wcisnąłem r i sie pokazał komunikat że mam wybrać system na który chce sie zalogować co mnie troche zdziwiło bo mam tylko jeden sys wcisnąłem 1 potem chciał hasło jak już to wypełnilem doszedłem do konsoli, wpisałem tam chksdk i pokazało mi że ta komenda jest nieprawidłowa;/

facio3721 , sorry za literówkę chkdsk.

wpisałem tak jak napisałeś wyżej uruchomiłem winde i SubEdit działa:D czyli chyba sie udało, jak by problem powrócił odezwe sie:)

ThX

Edit: Dalej mam ten błąd;/