Błąd w Firefoxie - paski przewijania

Zauważyłem, że w Mozilli Firefox nie działają paski zdefiniowane w HTML’u (na stronie). Wyglądają zawsze tak samo. :o A może w nowszej wersji (ja mam 1.2 zostało to zmienione ?? ??

Dodam jeszcze, że w Explorerze wyglądają tak, jak mają, a w Firefoxie

są systemowe, np:

http://sp3sanok.go.pl/ - Nie reklamuje strony !!

Może ktoś mi powie, dla czego ??

A może to jest kwestia ustawień ??

w wersji 1.3 chyba poprawiono to ale ściągnij 1.4 ze względu na bezpieczeństwo masz go tu

Thx, pobieram nowszą wersję.

z tego co pamiętam (Mozilla nadal tego nie obsługuje) to Firefox nie obsługuje zmiany kolorów paska przewijania, ale dawno Firefoxa nie użwayłem więc może się myle :roll:

No masz rację, mam 1.04 i nie obsługuje :frowning: ;(

Powiedzcie im, żeby to poprawili :smiley: :stuck_out_tongue:

na stronie społeczności mozilli możesz sam to zrobić :stuck_out_tongue:

tak samo jak można prosić IE o poprawną interpretacje formatu *.png, który już funkconuje od dość dawna :slight_smile:

choć uczciwie trzeba powiedzieć, że w IE7 ma być to poprawione :slight_smile:

No, w Mozilli png jest przeźroczyste, jak się chce, a e Exploerze nie,

i przez to musiałem zmieniać logo stronki :frowning:

Drobna poprawka. Wersja 1. 0.3. Wersji 1.1 nawet jeszcze nie ma. Wersje 1.0.x są linią, w której są tylko zmieniane, poprawiane bugi. Natomiast wersje typu 1.1, 1.5 będą miały zmiany “widoczne”. Co do kolorów pasków, to pytanie do Userów Opery i Mozilli Suite. Czy u Was paski suwaków są podatne na zmiany w kodzie tak jak to jest w IE? Bo gdzieś czytałem, że te paski są niezgodne ze standardami W3C?

Kolorowany pasek jest rozszerzeniem IE i jako taki nie należy do standardu. FF stosuje się do wytycznych W3C i w żadnym z modeli HTML/XTML nie obsługuje i nie będzie obsługiwał kolorowych pasków. To nie błąd a funkcjonalność. Pozostaje Ci wierzyć, że CSS3.0 wprowadzi taki ficzer (choć mam nadzieję, że tak się nie stanie - przy bitmapowych schematach pulpitu czy to Windows, MacOS czy X-Windows byłoby to nieosiągalne).