Błąd w wyświetlaniu grafiki, chyba

Mam takie coś:

:arrow: http://img259.imageshack.us/my.php?image=problemaq5.jpg

Pojawia się to notorycznie, takie paski, kwadraciki w kolorze zielonym, fioletowym. Czasami przestaje, czasami nie. Nie mam pojęcia skąd to się wzięło.

Wygląda mi to na uszkodzenie karty, albo monitora… Chcociaż miałem kiedyś coś podobnego i po zmianie sterowników do karty graficznej ustąpiło. Sprawdź na innym monitorze - jeżeli też będą te paski, to winna będzie Twoja karta.

A mi się wydaje że to przegrzewanie się karty, wyjmij przeczyść radiator.

dokładnie tak jak napisał Kylek, to wskazuje na uszkodzenie karty graficznej bądź na jej przegrzewanie jaka to karta? sprawdź odczyty temperatur (jeżeli możliwe).

Karta była wymieniana niecały miesiąc temu, chociaż kupiłem ją używaną. Na początku nie było z nią żadnych problemów, dopiero od kilku dni, kiedy to zrobiło się cieplej… Radeon X1050 Series.

Sprawdź Everestem, Everestem Ultimate (komputer->czujnik) lub innym programem odczyt temperatury. Wygląda to na efekt przekręconych pamięci.

Więc być może się przegrzewa. Może poprzedni właściciel ją za bardzo podkręcał? Tak jak pisał KabutO, sprawdź temperaturę karty w spoczynku i w stresie. Można to zrobić np. programikiem GPU-Z (http://www.techpowerup.com/downloads/10 … .0.2.3.exe).

nie wiem czy dobrze mówię… ale to mogą być artefakty czyli wynik zbytniego podkręcenia karty graficznej…

-nie podkręcałeś jej ?

Nie podkręcałem.

Problem został już rozwiązany - po wielu próbach, w końcu udało się zainstalować sterowniki OMEGA…

W dniu 10.06.2008 , o godzinie 19:08 został dopisany post przez Morgen

Niestety sterowniki OMEGA nie pomogły. Było dobrze przez jeden dzień i znowu wróciło. Nie mam pojęcia co jeszcze może być przyczyną tego ■■■■■■■■■■.

za wysoka temperatura… pewnie masz coś z chłodzeniem… może nie działa albo zakurzyła ci się grafa… zerknij na nią, wypnij i przedmuchaj…

Podobne objawy miały miejsce u mnie, gdzie jeden kodensatorek nie miał styku w jednej nóżce.