Błąd w wyświetlaniu grafiki, chyba

(Morgenowsky) #1

Mam takie coś:

:arrow: http://img259.imageshack.us/my.php?image=problemaq5.jpg

Pojawia się to notorycznie, takie paski, kwadraciki w kolorze zielonym, fioletowym. Czasami przestaje, czasami nie. Nie mam pojęcia skąd to się wzięło.

(Kylek) #2

Wygląda mi to na uszkodzenie karty, albo monitora... Chcociaż miałem kiedyś coś podobnego i po zmianie sterowników do karty graficznej ustąpiło. Sprawdź na innym monitorze - jeżeli też będą te paski, to winna będzie Twoja karta.

(Climer26) #3

A mi się wydaje że to przegrzewanie się karty, wyjmij przeczyść radiator.

(Kabuto1378) #4

dokładnie tak jak napisał Kylek, to wskazuje na uszkodzenie karty graficznej bądź na jej przegrzewanie jaka to karta? sprawdź odczyty temperatur (jeżeli możliwe).

(Morgenowsky) #5

Karta była wymieniana niecały miesiąc temu, chociaż kupiłem ją używaną. Na początku nie było z nią żadnych problemów, dopiero od kilku dni, kiedy to zrobiło się cieplej... Radeon X1050 Series.

(Cosik Ktosik) #6

Sprawdź Everestem, Everestem Ultimate (komputer->czujnik) lub innym programem odczyt temperatury. Wygląda to na efekt przekręconych pamięci.

(Kylek) #7

Więc być może się przegrzewa. Może poprzedni właściciel ją za bardzo podkręcał? Tak jak pisał KabutO, sprawdź temperaturę karty w spoczynku i w stresie. Można to zrobić np. programikiem GPU-Z (http://www.techpowerup.com/downloads/10 ... .0.2.3.exe).

(Garfield) #8

nie wiem czy dobrze mówię... ale to mogą być artefakty czyli wynik zbytniego podkręcenia karty graficznej...

-nie podkręcałeś jej ?

(Morgenowsky) #9

Nie podkręcałem.

Problem został już rozwiązany - po wielu próbach, w końcu udało się zainstalować sterowniki OMEGA...

W dniu 10.06.2008 , o godzinie 19:08 został dopisany post przez Morgen

Niestety sterowniki OMEGA nie pomogły. Było dobrze przez jeden dzień i znowu wróciło. Nie mam pojęcia co jeszcze może być przyczyną tego cholerstwa.

(klopas) #10

za wysoka temperatura... pewnie masz coś z chłodzeniem... może nie działa albo zakurzyła ci się grafa... zerknij na nią, wypnij i przedmuchaj...

(Kpr2877) #11

Podobne objawy miały miejsce u mnie, gdzie jeden kodensatorek nie miał styku w jednej nóżce.