Błąd: "Wystąpił problem z aplikacją qkm.exe"


(Marcin113313) #1

Witam!

Podczas przeglądania zawartości folderów mojego komputera pojawia się błąd:

notitle01.th.png

Zauważyłem również, że nie mogę włączyć wyświetlania ukrytych plików. Nie używam żadnego antywirusa, ale staram się być ostrożny, lecz niestety podejrzewam, że mój komputer został zainfekowany. Wujek google powiedział mi, że owy plik nie jest raczej przyjacielem mojego komputera. Używam kilku kont użytkowników na komputerze, więc wklejam dwa logi z OTL (pierwszy ze normalnego skanu, drugi z zaznaczoną opcją "scan all users" - nie używałem wcześniej tego programu i uznałem, że to może być przydatne)

http://wklej.org/id/266868/

http://wklej.org/id/266869/

Proszę o sprawdzenie logów i pomoc. Jeśli chcecie żebym wkleił inne logi - piszcie. W regulaminie napisano jedynie o logach z OTL jako obowiązkowych.


(deFco247) #2

Jak już to wujek.

Nie obejmuj linków do logów w żadne tagi.

Jeśli korzystasz z Przywracania Systemu, to wyłącz i włącz je na wszystkich dyskach. Instrukcja XP

W białe dolne okno Custom Scans/Fixes w OTL wklej:

Run Fix. Restart, jeśli będzie potrzebny.

Potem log z usuwania oraz nowy log robiony opcją Run Scan.


(Marcin113313) #3

Na początku chciałbym Ci podziękować za szczere słowa krytyki. Ja również mam do ciebie małą sugestię - obejmuj kod do wklejenia w znaczniki ["code"] gdyż są one praktyczniejsze niż cytaty.

Wkleiłem to co nakazałeś i zrestartowałem komputer. Zaniepokoiło mnie to, że komputer sam się nie wyłączył - musiałem mu pomóc przyciskiem "reset", jednak wszystko wydaje się być w porządku.

Oto log z naprawy http://wklej.org/id/266891/.

A oto log ze skanu po naprawie (opcja "scan all users" zaznaczona) http://wklej.org/id/266898/

Wydaje mi się, że dotychczasowy problem już nie występuje, czy to już wszystko? Chciałbym się jeszcze dowiedzieć co właściwie zainfekowało mój komputer, bo chciałbym się przed tym uchronić... Raczej wykluczam to, że wirus dostał się do mnie z sieci, więc prawdopodobnie mam gdzieś jego kopię, (przypuszczam, że na pendrive...)


(deFco247) #4

Nie używam code, gdyż niektóre części logu zawierają tagi BBCode:

[b][/b]

[color=#E56717][/color]

Które powodują błędy przy wklejaniu takiego tekstu w OTL. Używam Code tylko wtedy, gdy nazwy usuwanych obiektów zawierają kilka spacji pod rząd, gdyż Code je zachowuje.

a b c

W logu czysto.

W OTL kliknij CleanUp.

Wykonaj pełny skan Dr.Web CureIt.

Gdy będą wirusy, pokaż raport.

Wyczyść rejestr i dysk CCleaner oraz wyłącz nim zbędniki z autostartu (Narzędzia -> Autostart).

Najpowszechniejsza infekcja ostatnich miesięcy roznosząca się poprzez nośniki typu pendrive.

http://www.eset.eu/encyclopaedia/win32- ... k-taterf-b

Zastosuj Flash Disinfector lub Panda USB Vaccine.


(Marcin113313) #5

Jestem w trakcie pełnego skanowania, ale już podczas tego wstępnego skanowania na starcie programu, Dr. Web coś wykrył... Jak już skończę to dać tego pełnego (jest dość obszerny...) loga z C:\Documents and Settings\nazwa_użytkownika\DoctorWeb czy po prostu raport, w którym są wymienione podejrzane pliki i akcje jakie wykonał Dr. Web?

@Edit: Niestety nie jestem w stanie wkleić raportu... Ale te pliki, które wykrył Dr. Web były niegroźne i znane mi, a było ich około 3. Był jeszcze plik wu1n.exe w katalogu głównym każdej partycji, lecz został usunięty i wygląda na to, że jest czysto. Jeśli będą jeszcze jakieś problemy to napiszę. Dziękuję za pomoc.