Błąd z aplikacją explorer.EXE przy starcie

witam, od niedawna gdy tylko pokaże sie ekran powitaly, wyskakuje mi że wystapil błąd z aplikacją explorer.EXE i zostanie ona zamknięta. nastepnie połowa programów które powinny normalnie wyświetlać sie na pasku zadań - niepokazuje sie(do gg np musze wpisywać hasło dwa razy, czego nigdy niebyło, to samo ze speedx - niby jest włączony ale na pasku go niema) Co ciekawsze równo z błędem aplikacji explorer.EXE wyskakuje konsola z informacją że niema aktualizacji do spybot - search&destroy, po czym odpala mi sie ten progam z zupełnie zmienionymi opcjami i w języku angielskim. jesli chodzi o spybota to z nim kłopot jest od dawna - niemam nic zaznaczone o aktualizacji oraz o odpaleniu razem ze startem systemu, to jednak się odpala, tylko że teraz dodatkowo razem z konsolą i całkowicie zmienionymi opcjami oraz z zmienionym językiem(piszac konsola mam na mysli okienko które uzyskuje sie np po wpisaniu “cmd”) msconfig nic tu niepomaga ponieważ to co powinno być zaznaczone to jest, a to co powinno być odznaczone tak samo jest, no chyba że są jeszcze jakieś inne sztuczki do tego. jeśli możliwe to bardzo prosze o pomoc ! ! !

Czy w dzienniku zdarzeń są jakieś ostrzeżenia lub błędy ?

w opisie zdarzenia pisze takie coś - aplikacja powodująca błąd explorer.exe, wersja 6.0. moduł powodujący błąd unknown, wersja 0.0.0.0, adres błędu 0x01201132. a na innym forum radzili mi odinstalować spybota. co wkońcu robić? i dlaczego spybot tak dziwnie chodzi?

Proponuję w dziale Bezpieczeństwo i logi HijackThis dać logi z programów HijackThis, Silent Runners, Combofix wg tej instrukcji. Jeśli masz jakiegoś syfa w kompie, to tam na pewno Ci pomogą je znaleźć.

Co do Spybota, to niestety nowa wersja nie jest zbyt udana. Czytałem, że ludzie mają najróżniejsze problemy po zainstalowaniu wersji 1.5.x tego programu. Najnowsza wersja podczas ochrony przeglądarki ingeruje w plik hosts, przez co bardzo często uruchamiana zostaje usługa Helpsvc.exe. Zajmuje ona 100% procka i strasznie muli kompa. Możliwe, że twój problem również zawdzięczasz SpyBotowi. Dlatego proponuję odinstalować go, usunąć wszystkie wpisy CCleaner’em, a także katalog Spybota znajdujący się w:

C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji.

Po czym zainstalować inną wersję programu, jeśli dotychczas używałeś wersji 1.5.x to wróć do wersji 1.4, jeśli natomiast używałeś 1.4, to spróbuj zainstalować wersję 1.5.x.

ciągle siedze na wersji 1.4 no ale ok, zobacze z wersją 1.5 co wyjdzie. pierw jednak zrobie logi

dałem loga z hijacka, przeskanowałem wszystkim co mam, i znalazł tylko jednego wirusa. a dziś od rana system wchodzi normalnie, tylko że jak już wszystko sie ładnie załaduje to dopiero wyskakuje bład z explorer.exe i połowa ikonek z pasku zadań ponownie sie chowa. i co tu robić?

Co robić masz podane w dziale Bezpieczeństwo i logi HijackThis . Wykonałeś?