Błąd z biosem i instalacją

Witam

Dostałem do naprawy laptopa Asus F3F, pracował na windowsie xp, jako iż komputer dawno nie był formatowany i strasznie mulił miałem za zadanie zainstalować system na nowo. Problem niby banalny ale wystąpiły komplikacje.

Nic nie przestawiałem w biosie wrzuciłem płytkę w windowsem i rozpocząłem instalacje, po restracie komputera przez instalator wyskoczył komunikat ‘błąd instalowania systemu’, gdy zrestartowałem laptopa odpala się już tylko logo asusa, a gdy wchodzę do biosa nie mogę nic w nim zmienić.

W zasadzie to nie wiem czy wchodzę do biosa bo po wciśnięciu F2 przy starcie wyświetla się plansza:

http://images36.fotosik.pl/433/f65345c052ba6aa0gen.jpg

Spotkał się ktoś czymś takim ? Czy to może być spalony procesor lub coś podobnego ?

Pozdrawiam i z góry dzięki za podpowiedzi.

Najpierw F2 dla wejścia do BIOSu, Potem klawisz Esc, aby otworzyć ekran sekwencji bootowania. Spróbuj, czy zadziała.

Nie kręci, zmienia się tylko linijka z ‘Press Esc…’ na Boots selection popup menu has been selected’

Dodane 01.04.2013 (Pn) 13:09

Dodam też że potrzebowałbym odzyskać dane z dysku twardego, w jaki sposób mogę to zrobić ?

Napisz jeszcze co się dzieje na ekranie , jeśli startujesz tego laptopa w zwykłym trybie, czyli nie naciskając żadnego klawisza.

Co do odzyskania danych z dysku tego laptopa, to póki nie zadziała w nim BIOS, nie ma innej możliwości, jak użycie tego dysku w innym laptopie.

Jeśli nic nie wciskam odpala się tylko logo Asusa z melodyjką i stoi w miejscu.

Dodane 01.04.2013 (Pn) 18:43

Po wyciągnięciu dysku twardego bios rusza i nawet startuje instalka windowsa, czy to oznacza że dysk twardy szlag trafił ?

Tak! Gratuluję znalezienia przyczyny! Rzecz jasna, można ten dysk jeszcze spróbować użyć na innym komputerze, no ale raczej nastąpiła jego śmierć. Prawdopodobnie powoduje on zwarcie jakichś obwodów laptopa. Co by nie mówić, trzeba do tego lapka wstawić - choćby na próbę - inny dysk.