Błąd z instalacją javy/ błędne wyświetlanie JS na stronie

Mam probem z czytaniem wykresów w javie, np. tutaj: http://www.biznesradar.pl/notowania/SKAMSS.TFI#at

Cały obraz jest ozdobiony krzaczkami.

 

Mam orginalny Windows XP - świeża instalka, sp3

Najnowsza wersja javy

Przeglądarki też aktualne

 

Początkowo javę instalowałem kilka razy dziennie myśląc, że to jest błąd instalacji. Po kilku restartach kompa zaczynała chodzić przez 2-3 godz. Później zabawa zaczyna się od nowa. Czasem nawet bez nowej instalacji i restartu kompa, po jakimś czasie uda się ją włączyć. Jak na loterii.

 

Czy ktoś się z tym spotkał może?

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

VS

Chyba Sobie ze mnie żarty stroisz, spróbuj jeszcze raz dostosować ten tytuł albo temat zostanie usunięty z forum…

Piszesz, że najnowsza wersja javy? Do prawidłowego wyświetlenia zawartości podanej strony, wystarczy adobe flash player i shockvawe… Tak się zdarzyło, że prawidłowo wyświetla się w firefoxie w XP na moim pc, a u mnie nie ma javy. Nie jestem programistą, ani nawet nie zaglądam do jakiegoś kurnika z grami. http://prntscr.com/286akt Wychodzi na to, że masz problemy z tym produktem oracle. Skoro przeinstalowanie nie pomogło, to trzeba uwolnić system z pewnych systemowych ustawień i błędow związanych z javą. Wystarczy jeden niewłaściwy wpis w rejestrze i za chiny ludowe, każda instalacja jawy będzie szwankować. Wyszukaj w googlach Fix Microsoft Fix It Java Odinstaluj, pobierz i uruchom. Przeczyść jeszcze ccleanerem i wtedy dopiero możesz instalować javę, jeśli Ci niezbędna.

Niestety, ale do wyświetlenia tej konkretnej strony jest właśnie potrzebna java. Bez niej nie zobaczysz wykresu.

Twoje rady są ok. Tylko, że ja mam ten problem już od przeszło miesiąca. I rozwiązywać go zacząłem od tego wszystkiego co radzisz. Niestety bez efektu.

Liczę, że tu trafię na jakąś mądrą głowę.

Dziwna sprawa, bo ja w ogóle nie mam JAVA w systemie i chyba widzę wykresy prawidłowo, możesz potwierdzić czy tak ma to wyglądać:

 

post-121324-0-38235400-1385990603_thumb.

Odinstaluj wtyczki flashplayer i shockwaveplayer za pomocą tego: http://www.dobreprogramy.pl/GeekUninstaller,Program,Windows,33126.html

Przeczyść komputer dokładnie Ccleanerem: http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Program,Windows,13061.html

 

Zainstaluj ponownie wtyczki:

http://get.adobe.com/pl/flashplayer/

http://get.adobe.com/shockwave/otherversions/

 

(oczywiście, wybierasz windowsa, bo u mnie strona od razu wykrywa linuxa)

Odinstaluj javę: http://www.java.com/en/download/faq/uninstaller_toolinfo.xml

Przeczyść komputer Ccleanerem.

Zainstaluj ponownie.

 

Na sam koniec przeczyść pamięć podręczną przeglądarki.

Na ie prawidłowo wyświetla i na firefoxie. Nawet w miarę przesuwania kursora po wykresie, widać, jak wyżej zmieniają się liczbowe wartości, czyli okno jest aktywne, a u mnie jest, jak zaznaczyłem - XP jest bez javy. Autor postu wspomniał o przeglądarkach, więc nie chodzi o jeden flash player, tylko o błędy javy, skoro po krótkim czasie java się wyłącza po “świeżej instalce”. Gdy nie robi się czystej instalacji, to pewne zapisy rejestru, czy ustawienia - pozostają. A to, że błędy javy mogą psuć wyświetlane treści w przeglądarkach, to znane przypadki, a sam kiedyś doświadczyłem tego. Jeśli nie pomoże fix it, to trzeba użyć Java RA i posprzątać.

Autor zapomniał wspomnieć, że trzeba się przełączyć na “Analizę Techniczną” gdzie jest wymagana JAVA, stąd moje zdziwienie w przednim poście, oraz podobna reakcja kolegi @Bogdan_G

Okazuje się, że bez javy, te analizy techniczne też wyświetla firefox http://prntscr.com/286vmp http://prntscr.com/286vtu i zastanowiłbym się nad ustawieniami javascript, czy są prawidłowe, czyli włączone, ale niepozwalające na zmianę treści http://prntscr.com/286xqt to w nowym firefoxie załatwia dodatek SettingSanity. Wyświetlają się wszystkie opcje, od radaru do alertów. W ie8 jeszcze ładniej wyświetlają się te analizy techniczne.

 

Zainstalowałem i ustawiłem dodatek jak radziłeś. Usunąłem javę i mam coś takiego:

post-247183-0-11093300-1386000801_thumb. i post-247183-0-16989800-1386000823_thumb..

Wszędzie dostaję komunikat - “W celu wyświetlenia wykresu wymagana jest Java w Twojej przeglądarce”. Pojęcia nie mam jak Tobie wszystko wyświetla bez javy.

Java - rozumiemy oprogramowanie od Oracle. Z Javą był problem. Activexy i pluginy powinny w zupełności wystarczyć do prawidłowego działania przeglądarek.

No to trzeba zobaczyć, w czym problem. Pobiera się zsoft uninstaller portable http://portable.info.pl/zsoft-uninstaller-portable/ i wybiera się z menu zapis do pliku tekstowego, wkleja na wklej.to a tu linka do wklejki. Java nie jest do włączania i wyłączania w systemie. Pobierz sobie takie 100KB program i do niego spolszczenie. Wypakuj zipy i zawartość spolszczenia wklej do folderu programu. Pousuwaj zipy i folder spolszczenia. Uruchom program z folderu i wyświetli Ci wszystkie zdarzenia i błędy aplikacji oraz systemu i nie tylko. Będziesz zaznaczać żółte i czerwone znaki przy zdarzeniach i z dolnego panelu kopiował myszą i wklejał do notatnika, można do worda, czy notepada. Gdy się uporasz z błędami to dasz na wklej.to i tu linka http://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.nirsoft.net/utils/my_event_viewer.html&prev=/search%3Fq%3Dmyeventviewer%2Bportable%2Bnirsoft%26safe%3Doff%26hl%3Dpl%26biw%3D763%26bih%3D483

Znalazłem rozwiązanie http://forum.dobreprogramy.pl/temat/426369-java-zainstalowana-lecz-nie-dzia%C5%82a/

Okazuje się, że problemem jest java w wersji 7. Zainstalowałem 6 i jest OK. Niektórych programów lepiej niaaktualizować.

 

Problem rozwiązany, Pozdrawiam