Błąd z instalacją javy/ błędne wyświetlanie JS na stronie


(Zeljot) #1

Mam probem z czytaniem wykresów w javie, np. tutaj: http://www.biznesradar.pl/notowania/SKAMSS.TFI#at

Cały obraz jest ozdobiony krzaczkami.

 

Mam orginalny Windows XP - świeża instalka, sp3

Najnowsza wersja javy

Przeglądarki też aktualne

 

Początkowo javę instalowałem kilka razy dziennie myśląc, że to jest błąd instalacji. Po kilku restartach kompa zaczynała chodzić przez 2-3 godz. Później zabawa zaczyna się od nowa. Czasem nawet bez nowej instalacji i restartu kompa, po jakimś czasie uda się ją włączyć. Jak na loterii.

 

Czy ktoś się z tym spotkał może?


(Semtex) #2

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.


(Semtex) #3

VS

Chyba Sobie ze mnie żarty stroisz, spróbuj jeszcze raz dostosować ten tytuł albo temat zostanie usunięty z forum…


(Bogdan_G) #4

Piszesz, że najnowsza wersja javy? Do prawidłowego wyświetlenia zawartości podanej strony, wystarczy adobe flash player i shockvawe… Tak się zdarzyło, że prawidłowo wyświetla się w firefoxie w XP na moim pc, a u mnie nie ma javy. Nie jestem programistą, ani nawet nie zaglądam do jakiegoś kurnika z grami. http://prntscr.com/286akt Wychodzi na to, że masz problemy z tym produktem oracle. Skoro przeinstalowanie nie pomogło, to trzeba uwolnić system z pewnych systemowych ustawień i błędow związanych z javą. Wystarczy jeden niewłaściwy wpis w rejestrze i za chiny ludowe, każda instalacja jawy będzie szwankować. Wyszukaj w googlach Fix Microsoft Fix It Java Odinstaluj, pobierz i uruchom. Przeczyść jeszcze ccleanerem i wtedy dopiero możesz instalować javę, jeśli Ci niezbędna.


(Zeljot) #5

Niestety, ale do wyświetlenia tej konkretnej strony jest właśnie potrzebna java. Bez niej nie zobaczysz wykresu.

Twoje rady są ok. Tylko, że ja mam ten problem już od przeszło miesiąca. I rozwiązywać go zacząłem od tego wszystkiego co radzisz. Niestety bez efektu.

Liczę, że tu trafię na jakąś mądrą głowę.


(Semtex) #6

Dziwna sprawa, bo ja w ogóle nie mam JAVA w systemie i chyba widzę wykresy prawidłowo, możesz potwierdzić czy tak ma to wyglądać:

 

post-121324-0-38235400-1385990603_thumb.


(Chillout) #7

Odinstaluj wtyczki flashplayer i shockwaveplayer za pomocą tego: http://www.dobreprogramy.pl/GeekUninstaller,Program,Windows,33126.html

Przeczyść komputer dokładnie Ccleanerem: http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Program,Windows,13061.html

 

Zainstaluj ponownie wtyczki:

http://get.adobe.com/pl/flashplayer/

http://get.adobe.com/shockwave/otherversions/

 

(oczywiście, wybierasz windowsa, bo u mnie strona od razu wykrywa linuxa)


(Zeljot) #8

(Chillout) #9

Odinstaluj javę: http://www.java.com/en/download/faq/uninstaller_toolinfo.xml

Przeczyść komputer Ccleanerem.

Zainstaluj ponownie.

 

Na sam koniec przeczyść pamięć podręczną przeglądarki.


(Bogdan_G) #10

Na ie prawidłowo wyświetla i na firefoxie. Nawet w miarę przesuwania kursora po wykresie, widać, jak wyżej zmieniają się liczbowe wartości, czyli okno jest aktywne, a u mnie jest, jak zaznaczyłem - XP jest bez javy. Autor postu wspomniał o przeglądarkach, więc nie chodzi o jeden flash player, tylko o błędy javy, skoro po krótkim czasie java się wyłącza po “świeżej instalce”. Gdy nie robi się czystej instalacji, to pewne zapisy rejestru, czy ustawienia - pozostają. A to, że błędy javy mogą psuć wyświetlane treści w przeglądarkach, to znane przypadki, a sam kiedyś doświadczyłem tego. Jeśli nie pomoże fix it, to trzeba użyć Java RA i posprzątać.


(Semtex) #11

Autor zapomniał wspomnieć, że trzeba się przełączyć na “Analizę Techniczną” gdzie jest wymagana JAVA, stąd moje zdziwienie w przednim poście, oraz podobna reakcja kolegi @Bogdan_G


(Bogdan_G) #12

Okazuje się, że bez javy, te analizy techniczne też wyświetla firefox http://prntscr.com/286vmp http://prntscr.com/286vtu i zastanowiłbym się nad ustawieniami javascript, czy są prawidłowe, czyli włączone, ale niepozwalające na zmianę treści http://prntscr.com/286xqt to w nowym firefoxie załatwia dodatek SettingSanity. Wyświetlają się wszystkie opcje, od radaru do alertów. W ie8 jeszcze ładniej wyświetlają się te analizy techniczne.


(Zeljot) #13

 

Zainstalowałem i ustawiłem dodatek jak radziłeś. Usunąłem javę i mam coś takiego:

post-247183-0-11093300-1386000801_thumb. i post-247183-0-16989800-1386000823_thumb..

Wszędzie dostaję komunikat - “W celu wyświetlenia wykresu wymagana jest Java w Twojej przeglądarce”. Pojęcia nie mam jak Tobie wszystko wyświetla bez javy.


(Bogdan_G) #14

Java - rozumiemy oprogramowanie od Oracle. Z Javą był problem. Activexy i pluginy powinny w zupełności wystarczyć do prawidłowego działania przeglądarek.

No to trzeba zobaczyć, w czym problem. Pobiera się zsoft uninstaller portable http://portable.info.pl/zsoft-uninstaller-portable/ i wybiera się z menu zapis do pliku tekstowego, wkleja na wklej.to a tu linka do wklejki. Java nie jest do włączania i wyłączania w systemie. Pobierz sobie takie 100KB program i do niego spolszczenie. Wypakuj zipy i zawartość spolszczenia wklej do folderu programu. Pousuwaj zipy i folder spolszczenia. Uruchom program z folderu i wyświetli Ci wszystkie zdarzenia i błędy aplikacji oraz systemu i nie tylko. Będziesz zaznaczać żółte i czerwone znaki przy zdarzeniach i z dolnego panelu kopiował myszą i wklejał do notatnika, można do worda, czy notepada. Gdy się uporasz z błędami to dasz na wklej.to i tu linka http://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.nirsoft.net/utils/my_event_viewer.html&prev=/search%3Fq%3Dmyeventviewer%2Bportable%2Bnirsoft%26safe%3Doff%26hl%3Dpl%26biw%3D763%26bih%3D483


(Zeljot) #15

Znalazłem rozwiązanie http://forum.dobreprogramy.pl/temat/426369-java-zainstalowana-lecz-nie-dzia%C5%82a/

Okazuje się, że problemem jest java w wersji 7. Zainstalowałem 6 i jest OK. Niektórych programów lepiej niaaktualizować.

 

Problem rozwiązany, Pozdrawiam